Zespół Szkół nr 1 z certyfikatem „Bezpieczna Placówka Oświatowa”

Autor: kurier-kolski.pl | 24.11.2015

Certyfikat Bezpieczna szkoła 001Miło nam poinformować, że Zespół Szkół nr 1 w Kole wyróżniony został certyfikatem „Bezpieczna Placówka Oświatowa”. Ten prestiżowy certyfikat przyznany został szkole przez Instytut Badania Marki.

Wyróżnienie przyznane zostało za szczególną dbałość o bezpieczne i higieniczne warunki kształcenia, spełnienie najwyższych norm bezpieczeństwa w trosce o uczniów i kadrę nauczycielską oraz posiadanie wymaganych prawem dokumentów kodeksowych. Doceniona została praca szkoły na rzecz zapewnienia uczniom bezpieczeństwa na jej terenie oraz w bezpośrednim otoczeniu. Uzyskanie certyfikatu to jednak nie tylko forma wyróżnienia, ale także zobowiązanie na przyszłość do dalszych starań o zapewnienie swoim podopiecznym bezpiecznych warunków nauki i pobytu w szkole. Przypomnijmy, że Zespół Szkół nr 1 w Kole to placówka powstała w 2011 z połączenia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza oraz Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II. Szkoła mieści się przy ul. Poniatowskiego 22.

fot szkoła

Warto zacytować za Instytutem Badania Marki: „Dokonane obserwacje wskazują, że pomimo usilnych starań, kontrole Państwowej Inspekcji Pracy oraz ministerialne programy nie przyczyniły się do ograniczenia liczby wypadków w polskich szkołach – w ostatnim roku szkolnym liczba nieszczęśliwych incydentów w jednostkach oświatowych odnotowała nawet tendencję zwyżkową. Mając na uwadze świadomość, jak ważne dla rodziców jest bezpieczeństwo ich pociech oraz w trosce o dobro dzieci i młodzieży, Instytut Badań Marki zainicjował Projekt „Bezpieczna Placówka Oświatowa”. Promuje on te jednostki oświatowe, które kładą szczególny nacisk na bezpieczeństwo swoich uczniów i podopiecznych – wskazuje zatem placówki, w murach których warto się kształcić, gdyż gwarantują nie tylko rozwój, ale i bezpieczeństwo.”

Źródło: ZS nr 1 w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526