Przekroczyła dopuszczalną prędkość aż o 57 km/h i … straciła prawo jazdy!

Autor: kurier-kolski.pl | 18.11.2015

mandat16.listopada kolska drogówka zatrzymała prawo jazdy 44-letniej mieszkance Konina, która w rażący sposób przekroczyła prędkość na obszarze zabudowanym w Kościelcu pod Kołem. Zatrzymana kobieta jechała Toyotą z prędkością 107 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierująca autem za popełnione wykroczenie straciła swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące oraz została ukarana mandatem.

16. listopada w Kościelcu na drodze krajowej nr 92, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Kole zauważyli poruszającą się z dużą prędkością  osobową Toyotę. Policyjny przyrząd do pomiaru prędkości pojazdu wskazał 107 km/h. Po zatrzymaniu rozpędzonego auta okazało się, że za kierownicą siedziała 44-letnia mieszkanka Konina.

Mundurowi zatrzymali kobiecie uprawnienia do kierowania pojazdami oraz nałożyli mandat karny w wysokości 400 złotych i 10 pkt karnych.

Przez najbliższe trzy miesiące mieszkanka Konina nie będzie mogła zasiąść za kierownicą auta. Jeżeli 44-latka w wyniesionym okresie jeszcze raz będzie kierowała samochodem, wówczas popełni przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego, za które grozi do dwóch lat więzienia. Ponadto taki kierowca będzie miał przedłużony okres cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami do 6 miesięcy. Kolejna jazda autem bez prawa jazdy będzie skutkować całkowitym cofnięciem uprawnień.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
mabr
mabr
8 lat temu

Będąc kierowcą trzeba myśleć też za innych na drodze (i nie tylko na drodze…). Może kara i sroga, ale chyba jednak zasłużona.

Marian
Marian
8 lat temu

Szanuje życie bo jest krótkie

Michał
Michał
8 lat temu

Niech się wezmą za łapanie złodziei i gwalcicieli a nie zajmują się pierdolami dodatkowo 50 w tym miejscu to absurd… Pozdrowienia dla redakcji

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526