Ulica Bogumiła pęka i niszczeje!

Autor: kurier-kolski.pl | 22.10.2015

DSC_0033Napisał do nas list jeden z mieszkańców ulicy św. Bogumiła w Kole, który zwraca uwagę na zły i coraz bardziej pogarszający się stan nawierzchni jezdni asfaltowej wykonanej przecież kilka lat temu. Przysłał także zdjęcie (patrz obok), na którym widać jedno z dużych pęknięć, jakich na asfalcie jest wiele. „Na całej jej długości występują pęknięcia poprzeczne jak i wzdłużne spowodowane słabym zagęszczeniem po przekopach do studzienek, w jednym miejscu występuje także załamanie. Z braku odpowiedniej reakcji na ten stan rzeczy możemy się spodziewać, że zimą woda zamarzając w szczelinach rozsadzi asfalt i wiosną droga ta będzie bardziej dziurawa od szwajcarskiego sera”-twierdzi. Swoje uwagi wysłał także do Starostwa.

A oto cała treść listu:

Witam,

Chciałbym zwrócić uwagę radnych powiatowych, dyrektora PZD jak i samego Starosty na stan ulicy Bogumiła, która nie tak dawno(2007r.)  została wyremontowana z wykorzystaniem środków Unijnych.

Na całej jej długości występują pęknięcia poprzeczne jak i wzdłużne spowodowane słabym zagęszczeniem po przekopach do studzienek, w jednym miejscu występuje także załamanie.

Z braku odpowiedniej reakcji na ten stan rzeczy możemy się spodziewać, że zimą woda zamarzając w szczelinach rozsadzi asfalt i wiosną droga ta będzie bardziej dziurawa od szwajcarskiego sera.

Fakt, że wytrzymała tylko 8 lat nie jest zadowalający zwłaszcza wiedząc, że remontu dokonywała firma drogowa z długim stażem w branży.

Martwi mnie też, że radni związani z tą ulica (np. Czesław Marek, Mieczysław Pusty) jak i sam dyrektor PZD, nie apelują o jej naprawę gdy to jest jeszcze możliwe. Zalanie asfaltem tych szpar zabezpieczy przed wnikaniem i zamarzaniem wody w okresie zimowym i zniweluje do minimum konieczność łatania wiosną tejże ulicy co przekłada się na oszczędność.

W załączeniu zamieszczam przykładowe zdjęcie uszkodzeń jakie występują na ulicy Bogumiła na całej jej długości w miejscach występowania studzienek.

Pozdrawiam mieszkaniec w/w ulicy

Od Redakcji:

Oczekujemy na reakcję Starostwa, radnych powiatowych i PZD. Będziemy na bieżąco informować co dalej z tą sprawą.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolak
kolak
8 lat temu

Kolego dweed: znaki są dobrze widoczne na mapie google którą wkleiłem – to są zdjęcia sprzed jakichś dwóch lat. Przejedź się tam dziś i zobacz, czy te znaki nadal są…

xx
xx
8 lat temu

W nawiązaniu do Pana interwencji z dnia 21.10.2015r. (data wpływu 22.10.2015r.) kierowanej do:
– Starostwa Powiatowego w Kole,
– redakcji portalu e-kolo,
– redakcji portalu kurier-kolski.pl,
– Urzędu Miejskiego w Kole
informuję, że w dniu dzisiejszym -23.10.2015r. zlecono wykonanie wypełnień szczelin Przedsiębiorstwu Robót Drogowo – Mostowych S.A. z Koła z terminem wykonania 6 listopad 2015r.

dweed
dweed
8 lat temu

No racja czyli to wina kierowcow.
Niestety teraz ci co jezdza TIRami to faktyczne bywaja ciule.Wystarczy popatrzec jak jezdza na trasach az strach.

kolak
kolak
8 lat temu
dweed
dweed
8 lat temu

Moze znak jest ustawiony ale mało widoczny i oni go nie widza.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

To pytanie kto zdjał ten znak co kiedys był na obwodnicy? Trudno dziwic kierowców TIRów jesli nie ma ustawionego znaku w odpowiednim miejscu.To powinno załatwic starostwo.

mieszkaniec osiedla
mieszkaniec osiedla
8 lat temu

Do tego są TIR-y, które ktoś wpuścił na ulice Bogumiła. Ale że na most wjechać nie mogą to zawracają na rondzie i z powrotem pędzą Bogumiła. Myślę że sprawą tirów na Bogumiła też trzeba się zająć, bo kilka lat temu nie mogły wjeżdżać na Bogumiła (był zakaz na obwodnicy) a teraz mogą jeździć po tej ulicy i po Poniatowskiego. Kto do tego dopuścił i w jakim celu???

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526