Pomoc żywnościowa dla najuboższych mieszkańców miasta Koła

Autor: kurier-kolski.pl | 11.06.2015

22462_mops1Od kilku lat kolski MOPS współpracuje z „Teen Challenge” Chrześcijańską Misją Społeczną Oddział w Kole w zakresie pomocy żywnościowej dla najuboższych mieszkańców miasta Koła. Pozyskiwaniem produktów żywnościowych, ich transportem oraz dystrybucją  zajmuje się Misja, korzystając z magazynu udostępnionego przez MOPS. Ośrodek udziela również informacji o osobach dotkniętych ubóstwem.

 

Dzięki tej dobrej współpracy kolejna partia żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 wydawana będzie w dniu 12 czerwca 2015 r. w godz. 8.00 – 15.00 w magazynie przy ul. Dąbskiej. Dla osób, które nie odbiorą paczki żywnościowej w w/w. terminie magazyn otwarty będzie w każdy czwartek w godz. 12.00 – 13.00.

Kto może skorzystać ć z tej formy pomocy?
Pomoc żywnościowa w postaci paczki żywnościowej może być udzielona osobie lub rodzinie znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej, spełniającej kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego określonego w art. 8 ustawy o pomocy społecznej (813 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 684 zł dla osoby w rodzinie ) na podstawie skierowania wystawionego przez MOPS lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji (czyli Misji).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej „Teen Challenge” Chrześcijańskiej Misji Społecznej Oddział w Kole pod adresem http://kolo.teenchallenge.pl w zakładce „Wydawanie żywności”.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
mieszkanka
8 lat temu

przeciez te dary to nie zadna nowosc.jak tylko mops istnieje to byly.czyzby to reklama mopsu,nowej pani dyrektor.nigdy nie korzystalam z darow tylko slyszalam ze biedni tam chodza.i dobrze ze nasze panstwo dba o ludz potrzebujacych pomocy.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526