Kolski Klasztor OO.Bernardynów pięknieje z miesiąca na miesiąc

Autor: kurier-kolski.pl | 11.06.2015

Resize of IMG_3418Z Gwardianem kolskiego Klasztoru OO.Bernardynów, Ojcem Oswaldem Jasielskim, o nowych inwestycjach przy pięknym zabytkowym kompleksie sakralnym na kolskiej Starówce, który jest perełką Koła i Ziemi Kolskiej, rozmawia Michał Chojnacki.

 

– Ojcze Gwardianie, mijają 3 lata jak Ojciec został przełożonym w kolskim Klasztorze. W oczy rzuca się świeżo położony chodnik procesyjny wokół kościoła z kostki brukowej, przeplatany piękną mozaiką w różnych kolorach. O innych remontach zrobionych wcześniej nie będę szczegółowiej tu wspominał, jak wyremontowane schody prowadzące do świątyni, odnowiona elewacja zewnętrzna i wewnętrzna, i inne. Wierni mówią, że to dużo kosztuje, i zadają sobie pytanie skąd Ojciec wziął na to pieniądze?

– Wierni z wielkim zainteresowaniem obserwują postępujące prace, które są realizowane zgodnie z naszymi zamierzeniami. Świadomi dużych nakładów finansowych, są z nami nie tylko swoją modlitwą, ale również swoimi ofiarami na miarę ich możliwości.  Za wkład naszych wiernych składam naszą autentyczną wdzięczność.

Resize of IMG_3417

Resize of IMG_3416

20150602_201038

20150505_143231

–  Czy wierni byli hojni w datkach na rzecz remontów i budowy chodnika?

– Samo dzieło świadczy o ich zaangażowaniu i dobroci.

– Zwracając się do instytucji o pomoc finansową nie spotykał się Ojciec z odmową?

– W zasadzie nie. Chociaż były wyjątki, i nie zawsze odpowiedz finansowa była w wysokości naszych potrzeb i oczekiwań.

20150505_143240

20150505_143511

Resize of IMG_3414

– Ojcze Gwardianie, na jednej z wieżyczek klasztornych jest bardzo stary zegar, który jest nieczynny. Moje pytanie brzmi: czy podczas pobytu w Kole, Ojciec będzie ten zegar chciał przywrócić do „życia”? 

– Ten zegar pochodzi z 1902 roku – firma C. F. Rochlitz z Berlina. Została już odnowiona tarcza widoczna na wieży, ale na przywrócenie go do życia potrzebuje dobrego specjalisty, który usprawni mechanizm tego zegara, a nie będzie chciał wymieniać go na nowy, elektroniczny.

– Jak zauważyłem wierni, którzy mają inny kościół bardzo blisko, a często chodzą na Mszę św. i inne uroczystości do Klasztoru. Czym to wytłumaczyć?

– Staramy się, my duszpasterze naszego Klasztoru, być zawsze do dyspozycji wiernych, na miarę naszych możliwości głosić Ewangelię Chrystusową i ukazywać franciszkańskie ideały.

Dziękuję za rozmowę i życzę wytrwałości w remontach tak pięknego kościoła. Wierni na pewno pomogą!

Resize of IMG_3419
Ojciec Gwardian z Paniami pomagającymi w Klasztorze i kościele klasztornym.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
miss bess
2 lat temu

He bites his tongue who speaks in haste.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526