Z wizytą zawodoznawczą u „Aktywnych”

Autor: kurier-kolski.pl | 26.04.2015

IMG_4631We wtorek 21 kwietnia br. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole wybrali się do kolskiej Spółdzielni Socjalnej AKTYWNI przy ul. Toruńskiej.

 

W spółdzielni zatrudnione są osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Przedsiębiorstwo powstało w ramach projektu, którego celem było wsparcie i stworzenie miejsc pracy dla zagrożonych wykluczeniem społecznym byłych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dzięki temu ich uczestnicy uzyskali szansę na zatrudnienie na otwartym rynku pracy.

IMG_4617

IMG_4618

Przedsiębiorstwo wykonuje prace z zakresu co-packingu, foliowania oraz pielęgnacji terenów zielonych. Wizyta ta pozwoliła zaznajomić się z zawodami takimi jak ogrodnik oraz pakowacz. Zwiedzanie rozpoczęto od pomieszczeń, w których odbywa się proces pakowania i foliowania. Uczniów zapoznano z asortymentem materiałów, następnie mogliśmy zaobserwować poszczególne czynności stanowiskowe.

IMG_4640

IMG_4642

Następnie obserwowano pracę ogrodników. Pogoda dopisała, więc pracownicy spółdzielni mogli zaznajomić swoich gości ze sprzętem do pielęgnacji terenów zieleni. Zobaczyli jak działa zamiatarka spalinowa do terenów brukowanych, wykaszarka do trawy oraz zastosowanie kosiarki traktorowej. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, oczywiście chętnych nie brakowało.

Tekst: Monika Karkus-Kowalska, foto: Aneta Brdyś

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526