Powstał Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki

Autor: kurier-kolski.pl | 02.04.2015

DSCF1227Pierwsze spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Filii dla Dzieci PiMBP w Kole – w ramach wspólnego projektu Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich (w naszym przypadku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu) – już za mani. Klub nie jest liczny (Klaudia, Sandra, Sylwia i Zuzanna), ale sprawa jest rozwojowa…

 

Zaczęliśmy od Jacka Dukaja i jego fantasmagorycznej opowieści „Wroniec”.  Dla dzieci Stanu Wojennego i dla dzieci, które Stanu Wojennego nie mogą pamiętać – to magiczna  bajka o nocy grudniowej  1981 roku, gdy małemu Adasiowi Wroniec porwał z domu rodzinę. Jak Alicja wędrowała przez Krainę Czarów, tak czytelnik wędruje z Adasiem przez miasto czarnego snu PRL-u, między fantastycznymi figurami: Szpiclów, Milicjantów, Opozycjonistów, Czołgów i ZOMO. Książka jest  pełnym przygód, gier językowych  senem o utraconym dzieciństwie, barwnie ilustrowanym przez Jakuba Jabłońskiego, autora opracowania graficznego Kinematografu i Hardkoru 44 Tomka Bagińskiego. Powieść nominowana do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2009.

Kolejne spotkanie,  tym razem  z „Magią Kości” Fiony E. Higgins odbędzie się 27 maja br. o godzinie 16:00 … wszystkich zainteresowanych literaturą i lubiących dyskusje o niej zapraszamy … Lektura do odebrania w Filii dla Dzieci.

W PiMBP w Kole to już drugi Klub DKK. Od 2010 r. działa Klub dla czytelników dorosłych.

O Klubach: DKK działające od roku 2007, to grupy czytelnicze skupiające ludzi w różnym wieku, lubiących czytać i spotykających się, aby porozmawiać o książkach. DKK działają w ramach ogólnopolskiego, wieloletniego programu Instytutu Książki „Tu czytamy”, promującego czytelnictwo.  Spotkania nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy jest tu mile widziany.  Mogą być prowadzone przez moderatora lub członków klubu.  Moderator nie musi znać się na literaturze, a członkowie nie muszą prowadzić poważnych dyskusji.  Mogą się świetnie bawić, bo spotkania mają być okazją do zabawy i poznania nowych ludzi, sposobem spędzania czasu wolnego, a także poznania nowych autorów i książek.

Źródło: PiMBP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526