Spektakl „Warthbrücken” wraca na deski MDK

Autor: kurier-kolski.pl | 11.03.2015

19474_zaproszenie_plakat_2015To wspaniała wiadomość, że spektakl „Warthbrücken” wraca na deski MDK, niestety tylko po to, by można było w symboliczny sposób pożegnać się z tym przedsięwzięciem. Właśnie się dowiedzieliśmy, że 14 i 15 kwietnia o godz. 18.00 po raz ostatni opowiedziana zostanie historia o Kole, jakiego już nie ma, o miłości na tle ogarniętego wojną miasta…

 

Przypomnijmy, że pomysłodawcą i autorem sztuki jest Dariusz Matysiak, któremu udało się przekonać do realizacji przedsięwzięcia wielu naszych mieszkańców. Dzięki tej inicjatywie udało się powrócić do przedwojennych zwyczajów, kiedy to w nieistniejącym już teatrze sztuki wystawiali… kolanie dla kolan. Przypomnijmy też, że za całokształt pracy artystycznej na rzecz miasta oraz po mistrzowsku przygotowaną i brawurowo wyreżyserowaną sztukę „Warthbrücken” Dariusz Matysiak otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Koła, a aktorzy-amatorzy zyskali zasłużoną sławę i wiele pochwał na własnym podwórku. Sztuka została wystawiona we wrześniu ubiegłego roku, a zaproszenia na nią rozdawane były bezpłatnie. Krótko przed premierą kto nie miał zaproszenia, próbował ze wszelką cenę je zdobyć. Niestety, ilość miejsc na sali kinowej oraz ilość wystawień, była ograniczona.

Dlatego radzimy – kto jeszcze nie widział tej sztuki, niech czym prędzej odbierze darmowe zaproszenia na jedno z dwóch ostatnich już spektakli, gdyż wkrótce może ich zabraknąć. Są do nabycia w Urzędzie Miejskim, Miejskim Domu Kultury, Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, siedzibie (w Ratuszu) Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą oraz w restauracji Mieszko.

Zaproszenia są bezpłatne. Przy okazji spektaklu będzie prowadzona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła n/Wartą kwesta na renowację grobu Czesława Freudenreicha – mecenasa sztuki, spoczywającego w nader skromnej mogile na cmentarzu parafialnym. Część kwoty na to zadanie jest już zgromadzona, jednak nie wystarczy na wykonanie zadania w całości.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526