Dzięki burmistrzowi zniżki dla kolskich seniorów nawet do 50% ! [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 29.03.2015

Spotkanie 1Wprowadzenie Miejskiej Karty Seniora na terenie naszego miasta było tematem spotkania w Ratuszu Miejskim zorganizowanym w ostatni piątek przez burmistrza Stanisława Maciaszka dla kolan powyżej 60.roku życia. Burmistrz, który jest pomysłodawcą Karty chce, by kolscy seniorzy mogli kupować w sklepach i korzystać z usług ze zniżkami, a tym samym oszczędzać. Miejska Karta Seniora dawałaby właśnie takie możliwości. Jak zapowiedział włodarz, na korzystanie z obiektów miejskich, w tym z basenu, muzeum, MDK, itd. Zniżka wyniosłaby aż 50%! Zainteresowanie seniorów Kartą i zniżkami było ogromne, o czym świadczyła pełna sala ludzi. Zachęcamy do przeczytania o spotkaniu i obejrzenia relacji wideo z dobrym dźwiękiem.

 

Karta Seniora to świetne rozwiązane, które funkcjonuje w wielu innych miastach (najbliżej w Turku i Koninie) nieraz już od kilku lat. Burmistrz Stanisław Maciaszek wprowadzając Kartę na teren Koła chce przez to zachęcić osoby po 60.roku życia do oszczędzania dzięki zniżkom na zakupy i usługi, a także do korzystania z propozycji lokalnych przedsiębiorców, którzy płacą podatki i tworzą miejsca pracy w naszym mieście. Karta Seniora nie będzie mogła być używana w żadnych marketach, bo jej celem jest wspieranie lokalnych, naszych kolskich sklepów i usług, pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości.

OBEJRZYJ POD SPODEM OBSZERNĄ RELACJĘ WIDEO ZE SPOTKANIA W SPRAWIE KARTY SENIORA (NAGRANIE JEST Z DOBRYM DŹWIĘKIEM!):

Niedawno burmistrz Maciaszek spotykał się z kolskimi przedsiębiorcami w sprawie wprowadzenia zniżkowej Miejskiej Karty Seniora. Do tej pory zainteresowanie Kartą wyraziło około 20 z nich, ale to początek. Pracownicy Urzędu Miejskiego będą odwiedzać wszystkie sklepy i punkty usługowe i rozmawiać z ich właścicielami oraz zachęcać do włączenia się do programu zniżek dla seniorów.

20150327_101559

20150327_102449

20150327_102422

Jak podkreślił włodarz, na terenie obiektów miejskich typu: basen, Muzeum, MDK, MOSiR, itd. dzięki Miejskiej Karcie Seniora będzie można mieć aż 50% zniżki! Jakie zniżki będą obowiązywać w innych miejscach, będzie zależało od właścicieli poszczególnych biznesów. Stanisław Maciaszek wraz z Robertem Gajdą, który zajmuje się obsługą i dystrybucją Karty, obliczyli, że dzięki uzyskanym przez Kartę zniżkom średnio w miesiącu kolski senior może zaoszczędzić nawet do 100 zł. co przy niewielkich emeryturach jest już znaczną kwotą w domowym budżecie.

IMG_6337

IMG_6355

IMG_6339

IMG_6344

IMG_6346

Na spotkanie do Ratusza przyszło w piątek tak wielu seniorów, że brakło miejsc i wiele osób zmuszonych było stać. Zainteresowanych byłoby dużo więcej gdyby – jak mówili starsi kolanie – informacja o zebraniu była umieszczona na słupach ogłoszeniowych, a nie jedynie w Internecie. Burmistrz Maciaszek obiecał, że następnym razem tak się stanie.

Spotkanie było dla przybyłych tłumnie mieszkańców okazją do pobrania wniosku o wydanie Miejskiej Karty Seniora, który należy wypełnić i złożyć w Ratuszu w pokoju 111. Tam można załatwić wszelkie formalności, pobrać wniosek, wypełnić go, złożyć oraz uiścić jednorazową opłatę w wysokości 3,50 zł. Gotową kartę z własnym nazwiskiem można odebrać już po kilku dniach.

Sklepy, punkty usługowe oraz inne placówki, w których dzięki Miejskiej Karcie Seniora będzie można uzyskać zniżki, zostaną wkrótce oznaczone specjalnymi plakatami informującymi, że honorują Kartę Seniora oraz Miejską Kartę Dużej Rodziny przeznaczoną dla rodzin wielodzietnych. Wykaz placówek honorujących karty będzie podany do publicznej wiadomości w Internecie oraz na miejskich słupach ogłoszeniowych.

IMG_6347

IMG_6349

Zebrani wykorzystali także okazję, by rozmawiać i zadawać pytania włodarzowi nie tylko na temat Miejskiej Karty Seniora, ale też na inne nurtujące ich problemy. Między innymi seniorzy prosili, by autobus miejski kursował w soboty i niedziele, bo wtedy właśnie najchętniej by z niego korzystali. Prosili także, by informacja o autobusie i jego kursach była rozpropagowana na słupach ogłoszeniowych.

IMG_6351

IMG_6352

IMG_6357

Osobnym tematem, który poruszyli mieszkańcy jest problem braku bankomatu na kolskiej Starówce. Burmistrz Maciaszek obiecał, że już po niedzieli zajmie się nim i będzie rozmawiał z dyrektorami kolskich banków, będzie ich namawiał, by uruchomili w tej bankomat części miasta.

Spore ożywienie na sali wywołała też publiczna ostra kłótnia dwóch mieszkańców Starówki, z których jeden zarzucał drugiemu, że przez niego stracił pracę w Zakładach Mięsnych.

Na zakończenie burmistrz Maciaszek złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne od siebie i swoich współpracowników.

IMG_6359

Więcej w relacji filmowej ze spotkania na początku artykułu. Zachęcamy do obejrzenia.

Prosimy o opinie i komentarze czy Państwa zdaniem zniżkowa Miejska Karta Seniora to dobry pomysł burmistrza Maciaszka?

Opracowanie: zespół kurier-kolski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
BUHAHA
BUHAHA
9 lat temu

Propaganda rodem z Korei Północnej – BRAVO , TAK SAMO PADNIE JAK AUTOBUS …..

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Szanowny Panie Burmistrzu, bardzo dziekujemy ze tak Pan troszczy sie o seniorow tego w Kole nigdy nie było brawo brawo dziekujemy….

Grzechu
Grzechu
9 lat temu

Jak na początek to całkiem nieźle brawo panie burmistrzu tak trzymać W

Krystyna
Krystyna
9 lat temu

Do przedmówcy.Wszyscy płacimy do miasta podatki dlatego takie postepowanie Pana Burmistrza jest bardzo słuszne.

Tadi
Tadi
9 lat temu

Tzn ze to dych 50% będzie musiało dołożyć miasto. Niech żyje propaganda i socjalizm

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Dziekujemy i prosimy o wiecej.Jedyny burmistrz ktory troszczy sie o mieszkancow i slucha ich głosu.Jestesmy z panem!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526