Narada przeciwpowodziowa w Starostwie

Autor: kurier-kolski.pl | 20.02.2015

15917 lutego br. w sali 102 Starostwa Powiatowego w Kole z inicjatywy Starosty Kolskiego Wieńczysława Oblizajka zorganizowano naradę przeciwpowodziową, której głównym tematem było omówienie oceny realizacji planowanych do wykonania inwestycji mających na celu poprawę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego na terenie powiatu kolskiego. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek.

 

Spotkanie otworzył Starosta Kolski i przywitał zebranych gości.

W naradzie udział wzięli między innymi: Czesław Cieślak – Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Arkadiusz Błochowiak – Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu, Marian Jacolik – Kierownik Rejonowego Oddziału w Koninie Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu, Tadeusz Bartecki – kierownik Inspektoratu w Kole Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu, Zenon Siwiński – Prezes polskiego Towarzystwa Melioracyjnego, Oddział w Koninie, Stanisław Maciaszek – Burmistrz Miasta Koła.

Na spotkaniu omówiono zakres wykonanych inwestycji mających wpływ na bezpieczeństwo przeciwpowodziowe na terenie powiatu kolskiego. Szczegółowych informacji udzielił Marian Jacolik – Kierownik Rejonowego Oddziału w Koninie Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu oraz Jan Bartczak (WZMiUW w Poznaniu RO Konin).

158

Poinformowano o  zamiarze nowelizacji ustawy prawo wodne, jak również o zamiarze utworzenia Zarządu Dorzecza Odry oraz zarządu Dorzecza Warty, które docelowo przejmą część zadań realizowanych przez samorząd powiatowy.

Na spotkaniu odniesiono się również do planowanych inwestycji. Jako kluczowe inwestycje wskazano:

  • Modernizację Polderu Radyczyny polegającą na remoncie lewobrzeżnego obwałowania przeciwpowodziowego rzeki Warty na długości ok.14 km.,
  • Modernizację Polderu Krzykosy polegającą na modernizacji wału na długości 11,27 km.,
  • Modernizację Polderu Gozdów polegającą na modernizacji wału na długości 6,98 km,
  • Modernizację Kanału Lubiny, który niemal co roku wiosną podtapia duże rejony miasta Koła.

Źródło: Starostwo Kolskie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Student
Student
9 lat temu

Czyżby nie to samo było w 2012r.?? 😀
Nawet starosta w tej samej pozycji 😀

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526