Ferie w szkole mogą być fajne!

Autor: kurier-kolski.pl | 22.02.2015

zdjęcie od ul. LeśnejZimowa aura w ferie nie dopisuje – dzieciom brakuje śniegu i związanych z nim atrakcji, ale za to po raz kolejny nie zawiódł Zespół Szkół nr 1 w Kole, gdzie podczas pierwszego tygodnia ferii zorganizowane zostały zajęcia dla dzieci i młodzieży.

 

Różnorodność zajęć, które zaoferowała uczniom szkoła sprawiła, że półkolonie zimowe cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjalistów. Każdy z podopiecznych mógł wybrać coś dla siebie, więc o nudzie nie mogło być mowy, a codziennie półkolonie w szkole przy ul. Poniatowskiego 22 kończyły się obiadem.

Wszyscy chętnie korzystali z zajęć sportowych na sali gimnastycznej (gry i zabawy sportowe dla uczniów klas 1-3, piłka siatkowa, min-piłka nożna, tenis stołowy dla starszych). Uczniowie uczyli się także gotować i piec, a przygotowanie smacznych pierogów i muffinek sprawiło dało im radość i satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia artystyczne: warsztaty quillingu i scrapbookingu, zabawy plastyczne i nauka tańca. Chętni mogli korzystać z komputerów, gier planszowych i łamigłówek. Podopieczni szkoły pod opieką nauczycieli skorzystali też z oferty Miejskiego Domu Kultury, gdzie obejrzeli przedstawienie teatralne „Pomarańczowa Pantera”. W planie zajęć – podobnie jak dwa lata temu- było wspólne wyjście na sanki do pobliskiego lasku miejskiego, ale zamierzenia te zniweczyła aura.

Ciekawe i pożyteczne warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzali każdego dnia wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża – Krzysztof Olejniczak i Dominik Białecki. Dzieciom i młodzieży zajęcia te niezwykle się podobały, a pamiętajmy, że umiejętności i wiedza o tym, jak nieść pierwszą pomoc poszkodowanym są niezwykle ważne.

Źródło: ZS nr 1 w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526