Jeden Zespół zamiast dwóch szkół w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 17.01.2015

SONY DSCWzględy ekonomiczne i organizacyjne zdecydowały, iż Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek, po przeanalizowaniu sytuacji oświaty w mieście, zdecydował o przedłożeniu Radzie Miejskiej w Kole projekt uchwały w sprawie zamiaru utworzenia Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Kolejowej 5, powstałego z połączenia Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Gimnazjum nr 2.

 

Nad projektem uchwały na najbliższej sesji pochyli się Rada Miejska, zanim jednak rajcy w głosowaniu zdecydują o przyszłości obu placówek, trwają rozmowy o konsekwencjach decyzji. Kiedy w 2011 roku tworzono Zespół Szkół nr 1 przy ul. Poniatowskiego, do głosu dochodziły obawy środowiska o dobro uczniów i korzyści wynikające z takiego działania. Po kilku latach funkcjonowania szkoły na Kaliskiem Przedmieściu nikogo nie trzeba już przekonywać, jak pozytywne efekty przyniosło to przeobrażenie.

W kontekście placówek oświatowych położonych przy ul. Kolejowej względy pozostają te same. Na spotkaniu, które odbyło się 13 stycznia, Rady Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Gimnazjum nr 2 poznały szczegóły planu połączenia dwóch szkół w zespół. Przyszły dyrektor zespołu będzie mógł rozwiązać problem nauczycieli zatrudnionych dotąd w niepełnym wymiarze czasu pracy  w jednej z placówek. Nie bez znaczenia jest także aspekt wychowawczy, bowiem wychowawca klasy IV SP będzie mógł poprowadzić swoich podopiecznych do końca trwania nauki w gimnazjum, ułatwiając uczniom adaptację na wyższym poziomie nauczania. Stworzenie z dwóch szkół jednego organizmu pozwoli dyrektorowi sprawniej zarządzać  szkołami wchodzącymi w skład zespołu, lepiej wykorzystać środki finansowe przeznaczone na remonty czy modernizację, efektywniej korzystać z bazy obniżając jednocześnie koszty kierowania i koszty obsługi.

Dla uczniów proces ten nie przyniesie zmiany, bowiem jak dotąd pobierać będą naukę w  oddzielnych segmentach, spotykając się na sali gimnastycznej i stołówce, co obecnie także ma miejsce.

Jeśli projekt uchwały zostanie przyjęty, od 1 września będziemy mieli 2 zespół szkół w Kole, którym wyłoniony w drodze konkursu dyrektor będzie mógł sprawnie zarządzać, z korzyścią dla dzieci, młodzieży, a także finansów miasta.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo umkreis einstellen

lovoo verifizierung umgehen lovoo account löschen email
kommt nicht http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
3 lat temu

tinder sign up , tinder website
tindr

Javiereralm
3 lat temu

what is tinder , tinder online
tindr

Myronevita
3 lat temu

singles near you
single women online

gosc
gosc
9 lat temu

O jaka teraz dobra ocena połączenia szkół na Kolejowej.
W trakcie wyborów kandydat mazurkiewicz wraz portalem dokonywali negatywnej oceny połaczenia szkół na poniatowskego. Teraz wielkie dobro robi maciaszek i wielka pochwała na tym mało szanownym portalu jesteście niekonsekwentni. Szkoda o was gadać i was czytać!!!!!!

ANONIM
ANONIM
9 lat temu

Oszczednsci w Kole sa bardzo potrzebne dlatego uwazam że to bardzo dobra decyzja.To samo powinno sie zrobic ze Szkola Podstawowa nr 1 i Gimnazjum nr 1.Tez sa w jednym budynku a maja podwojne dyrekcje i administracje.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526