Cuda nad urną w Kole? Policja otrzymała zgłoszenia na numer 997.

Autor: kurier-kolski.pl | 16.11.2014

PolicjaWybory samorządowe w Kole nie przebiegają spokojnie. Na numer alarmowy Komendy Powiatowej Policji w Kole wpłynęło już przynajmniej kilka zgłoszeń od osób prywatnych i kandydatów startujących w wyborach o naruszeniach prawa wyborczego. Kilka incydentów było też podobno w komisjach wyborczych, choć przedstawiciele  Miejskiej Komisji Wyborczej bagatelizują sprawę twierdząc w rozmowie z „Kurierem”, że nic się nie stało i wszystko zostało już wyjaśnione.

 

Mundurowi m.in. otrzymali zgłoszenie o samochodzie pojawiającym się pod kilkoma komisjami wyborczymi, w którym miały być kupowane głosy wyborcze. Trwają jego poszukiwania. W komisjach wyborczych kilkakrotnie udało się też zapobiec wyniesieniu przez głosujących kart do głosowania poza lokal. A według świadków, po mieście przez jakiś czas jeździł samochód osobowy z bilbordem jednego z kandydatów, ale gdy zaczęto go ścigać, zniknął.

wyboryJak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy od przedstawicieli jednego z komitetów wyborczych, w dwóch komisjach wyborczych w Kole (w Szkole Podstawowej nr 3 oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym na kolskiej Starówce) przez pewien czas wydawano wyborcom karty do głosowania z kandydatami do Rady Miejskiej z innych okręgów, a więc nie było na nich nazwisk startujących faktycznie w tym rejonie osób. W komisji przy SP nr 3 spisano protokół na tę okoliczność . Na dodatek podobno w jednej z kolejnych komisji wyborczych brakło kart do głosowania na burmistrza Koła, mimo że zostały wcześniej przeliczone. Incydentów tych oficjalnie nie potwierdziła Miejska Komisja Wyborcza.

Według  informacji pochodzących od wyborców, w lokalu lub przed lokalem jednej z komisji w Kole doszło do niepokojącej bójki. Podobno pewien agresywny mężczyzna próbował na siłę narzucać innym na kogo mają głosować i doszło awantury, przepychanki oraz rękoczynów.

Oprac.: zespół kurier-kolski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
vacek
9 lat temu

Może byście podjęli temat oznakowania ?Założono nowe znaki o kierunku Ochle-Licheń. Co za idiota wymyśla takie oznakowania?
Kierowcy błądzą i pytają się jak dojechać do Sompolna czy Kramska.
Brak nr. Dróg . Ochle czy Licheń nie są miejscowościami strategicznymi wg mapy. To Sompolno łączy trasy na Inowrocław czy Ślesin oraz Kramsk. Kierowcy jadąc do Lichenia i tak pytają się o drogę do Kramska, bo tam jest połączenie do Lichenia. Ochle jako wieś nic kierowcom nie mówi.Coś tu nie tak z tym oznakowaniem.

kolanin
9 lat temu

Niech Policja zainteresuje sie tylko jednym łysym na starówce–a zaraz będzie spokój–wszyscy wiedzą o kogo chodzi,a władza nie!!!

vacek
9 lat temu

Jedyne wyjście z tego bałaganu , by uciąć te powiązania czas na nowego burmistrza . Mądrzy kolanie będą wiedzieć na kogo głosować.
Mamy już dość tych obiecanek i zadłużania miasta.

Kolanin
Kolanin
9 lat temu

Słyszałem,ze tym samochodem dowozili za kasę ,żeby głosowali na( jednego) burmistrza 🙂

maria
maria
9 lat temu

Tak, w komisji w SP nr 5 wydawano karty do glosowania z innego okregu wyborczego i przewodniczacy nie umial znalezc jak sie zachowac w tej sytuacji. Dopiero na stanowcze zadanie wykonal telefon do miejskiej komisji wyborczej. Ile osob glosowalo nie na swoja liste nie wie nikt!

arti
arti
9 lat temu

Zawsze zamiatali takie sprawy pod dywan i teraz pewno tez beda chcieli zamiesc bo w Kole reka reke myje i tak sie kreci wałki od lat.

Elzbieta
Elzbieta
9 lat temu

mnie sie dzis jakis dziadek zapytal „a na kogo pani glosowala?” a ja mu na to „nie panska sprawa”, a on mi mowi : „jak na X to pani glupia jak but jestes, tylko Y jest dobrym kandydyatem”…. co za dziad !!!

Elzbieta
Elzbieta
9 lat temu

sama nie wiem juz choc snilo mi sie ze tak robili ludzie

Elzbieta
Elzbieta
9 lat temu

tak by mozna oszukac, ale czy to w ogole mozliwe przy komisji?

Elzbieta
Elzbieta
9 lat temu

nie tylko w kole probuja oszukiwac z kartami do glosowania, wyniesc, zazanczyc i wkrecic miedzy inne i prosto do urny

kolanka
kolanka
9 lat temu

To było do przewidzenia,że spokojnie nie będzie bitwa o koryto trwa.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526