Mali ratownicy w SP nr 4 w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 20.10.2014

9W ostatni czwartek, 16 października, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kole podjęli próbę pobicia ubiegłorocznego rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą liczbę osób. Nieprzerwanie przez 30 minut, w rytm piosenki „Stayin Alive” Bee Gees, prowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową na fantomach.

 

Okazją do przeprowadzenia tej akcji był Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca przypadający właśnie na 16 października. W akcję czynnie włączyli się wszyscy nauczyciele, którzy pomagali uczniom prawidłowo wykonywać resuscytację. Nawet nasze najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego, chętnie wzięły udział w tej inicjatywie i znakomicie sobie poradziły.

15

8

6 1

10

11

12

13

Przypomnijmy, że resuscytacja krążeniowo-oddechowa jest to (jak podaje Wikipedia) zespół czynności ratowniczych stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia, czyli ustanie czynności serca z utratą świadomości i bezdechem. Celem resuscytacji jest utrzymanie przepływu krwi przez mózg i mięsień sercowy oraz przywrócenie czynności własnej układu krążenia. Natychmiastowe rozpoczęcie resuscytacji zwiększa prawdopodobieństwo przeżycia trzykrotnie.

Źródło: SP nr 4 w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526