IMG_6384W ostatnią sobotę już po raz szesnasty na Stadionie Miejskim w Kole spotkali się pracownicy firmy Sanitec Koło wraz z rodzinami, by wspólnie bawić się, grillować i śpiewać. Jak zwykle szefostwo fabryki zadbało, by atrakcji nie zabrakło. Tegoroczny festyn odbył się pod hasłem: „Rodzinna przygoda – bezpieczna przygoda”.

Pogoda dopisała znakomicie. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 12.00 i trwała do późniejszych godzin wieczornych. Tegoroczny piknik miał też wymiar edukacyjny, bo jego uczestnicy obejrzeli pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy przedmedycznej, pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole oraz pokazy karate i samoobrony w wykonaniu KKSW w Kole.

IMG_5691

IMG_5692

IMG_5715

IMG_5693

Poza tym, już tradycyjnie, było wspólne grillowanie, występy artystyczne, konkurencje sportowe, gry i zabawy z nagrodami, igrzyska rodzinne, ściana wspinaczkowa, euro bungee, i wiele innych, szczególnie dla najmłodszych pociech. Ciekawy występ żonglerki zaprezentował Kamil Dziliński – finalista telewizyjnego programu „Mam Talent”.

IMG_5700

IMG_5707

IMG_6275

IMG_5708

Festyn był dobrą okazją, by nagrodzić te osoby, które przepracowały w firmie 25 lat. Byli to: Grzegorz Dominiak, Karol Wiśniewski, Piotr Banasiak i Małgorzata Lewandowska.

IMG_6364

IMG_6480

IMG_6821

IMG_6788

Rodziny pracowników Sanitec Koło wzięły wcześniej udział w zawodach wędkarskich, a nazwiska zwycięzców ogłoszono publicznie w czasie Festynu.
Zawody Wędkarskie dla Najmłodszych 2014, Kategoria Dziewczynki – zwyciężyły: 3 miejsce – Mucha Julia, 2 miejsce – Blaśkiewicz Nikola oraz 1 miejsce – Sawikowska Marta.
Kategoria Chłopcy – zwyciężyli: 3 miejsce – Opas Jakub, 2 miejsce – Gajda Bartosz i 1 miejsce – Kazimierski Sebastian.
W kategorii „Wędkarskie Zawody Drużynowe o Pucha Dyrektora Sanitec Koło”: 3 miejsce zajęła drużyna – Dozór, 2 miejsce drużyna – Modelarnia oraz 1 miejsce drużyna – MAP. Natomiast indywidualnie I Miejsce w Zawodach Wędkarskich o Puchar Prezesa Sanitec Koło 2014 wywalczył Michał Nowakowski.

Źródło: Sanitec Koło