Markety w centrum Koła uciążliwe

Autor: kurier-kolski.pl | 26.08.2014

20140812_103330Jeden z naszych Czytelników nadesłał nam do wykorzystania kilka zdjęć (za co dziękujemy) po raz kolejny będących dowodem, że lokalizowanie przez władze marketów na terenie Koła, szczególnie w jego ruchliwych miejscach, to duże zagrożenie dla zmotoryzowanych i pieszych użytkowników kolskich dróg.

 

Zdjęcia zostały zrobione na ul. Kolejowej w Kole, gdzie już wielokrotnie były podobne przypadki przy zaopatrzeniu marketu – wjeżdżaniu lub wyjeżdżaniu TIR-ów z naczepami z podjazdu. W tym czasie zablokowana jest cała jezdnia, a także często chodnik (który na dodatek jest rozjeżdżany kołami ciężkiego samochodu). Na ulicy tworzą się korki, kierowcy są zdenerwowani. A piesi… Cóż, pamiętamy jeszcze niedawny wypadek z udziałem TIR-a wyjeżdżającego z innego marketu nieopodal, który potrącił kobietę. Czy wiele trzeba by podobna tragedia się powtórzyła?

20140812_103300

Takie „akrobacje” na kolskich drogach są niebezpieczne dla ich użytkowników i powodują zatory drogowe.

20140812_103728

Już wkrótce, kilkaset metrów dalej, ma być budowany kolejny market. A tuż obok niego będzie otwarte nowe, duże przedszkole. Ruch rodziców i dzieci w tym miejscu będzie na pewno duży, a rozładunek towarów z TIR-ów na wyciągnięcie ręki, przy tej samej jezdni…

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Radek
Radek
9 lat temu

Widzę że tam nastąpiła awaria ciągnika siodłowego i pod naczepę podczepiony jest holownik. Ludzie nie szukajcie rewelacji, sprzęt nawalił i tyle.

Magika
Magika
9 lat temu

Do przedmówcy: cos Ci sie Konradzie w główce pomyliło.Rozwój miasta to nie markety powstające jak grzyby po deszczu niemal na każdym rogu.Rozwój miasta mierzy sie iloscią miejsc pracy powstających poza handlem czyli w sferze produkcyjnej i uslugowej oraz zamożnoscią jego mieszkańców. Nim napiszesz takie głupoty to najpierw chociaz zastanów sie nad tym troche i nie rób sobie obciachu.

Konrad
Konrad
9 lat temu

Przestańcie ludzie narzekać. Nie macie innych problemów. Świat idzie do przodu. Ja się cieszę, że miasto się rozwija i powstają nowe rzeczy, w tym markety. Będę kupował z rodziną w Kole, a nie obok niego. Tak, tak, uważam, że miasto się rozwija, wolno, bo wolno, ale się rozwija i wierzę, że rozwój będzie postępował.

Kolanin
Kolanin
9 lat temu

Oczywiscie zax,że nie tylko w naszym mieście markety są w centrum ale to nie zmienia faktu,że tak byc nie powinno. W kazdym miescie w Europie zachodniej markety buduje się zawsze na obrzeżach miast,bo władze i radni dobrze wiedzą,że ich wyborcy nie życzą sobie smrodu i tak dużego ruchu samochodów tuż pod oknami swoich domów. U nas jak zwykle wszystko jest do góry nogami.

zax
zax
9 lat temu

Nie tylko w naszym mieście markety zlokalizowane są w centrum miasta. A co do zagrożenia na drodze to większe zagrożenie stwarzają osoby, które na ulicach miasta jeżdżą z prędkością około 100 km/h (a nie raz takich widziałem) a nie tir, którego widać z daleka, że „parkuje”.

pietka
pietka
9 lat temu

Wszystko prawda.Kiedys szlismy rodzinką chodznikiem tam to taki jeden wycofywal i walił tak że by nas normalnie porozjezdzal.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526