„Przychody i odchody” w kolskiej Olimpii

Autor: kurier-kolski.pl | 21.07.2014

IMG_4639W związku ze zbliżającym się sezonem piłkarskim z rzecznikiem prasowym MKS Olimpii Koło Jarosławem Kawką rozmawiał Michał Chojnacki.

 

– Już za nie cały miesiąc rozpoczynają się rozgrywki piłkarskie. Proszę powiedzieć jak przygotowuje się Olimpia do sezonu jesień 2014 – wiosna 2015 ?
– Przygotowania do sezonu 2014/2015 rozpoczęły się w poniedziałek 14 lipca o godzinie 15:30. Na pierwszym treningu pojawiło się 16 piłkarzy. Część jeszcze nie wróciła z urlopów. W tym roku przygotowania to zaledwie 4 tygodnie, ponieważ Zarząd Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję, że czwarto ligowe rozgrywki rozpoczną się już 9 sierpnia, a nie jak w ubiegłych latach ok. 20 sierpnia. Czasu mało, ale intensywność treningowa bardzo duża ponieważ przez najbliższe 4 tygodnie treningi odbywały się będą 4 razy w tygodniu plus dwa mecze kontrolne tygodniowo. Sparing 19.07 z Wartą Helenów Kramsk rozegrany nie udał się, bo przegraliśmy 1:2, ale usprawiedliwieniem jest to, że wystąpiliśmy w rezerwowym składzie. 23.07 rozegramy mecz z Piotrkowem Kujawskim, 26.07. z Wartą Krzymów, 30.07 z Kasztelania Brudzew, 2.08 z Termami Uniejów i 10.08.2014. W niedzielę o godz. 17:00 w Mroczeniu z tamtejszym Orłem pierwszy mecz o mistrzostwo IV ligi.
–To co najbardziej interesuje kibiców to jakie zmiany w składzie, to przybył, kto ubył i skąd i dokąd?
–Szeregi kolskiej Olimpii opuścili: Ariel Szczesiak- klub nieznany, Robert Suliński – zakończył karierę sportową, Mateusz Zaborski przeszedł do Górnika Konin, a Kamil Kwiatkowski do Sokoła Kleczew. Swój akces do gry zgłosili: bracia Damian i Robert Bąkowscy z Kasztelani Brudzew, Adam Sobkowiak wychowanek – powrót z Widzewa Łódź, Jakub Antosik wychowanek – powrót z SMS-a Łódź, Michał Rutkowski wychowanek powrót z Sokoła Kleczew, Paweł Bryl powrót z Warty Krzymów, Bartosz Kordylewski Górnik Konin. Trwają jeszcze rozmowy z kilkoma innymi zawodnikami. Nazwisk nie podaję, bo transfery mogą zostać nie zrealizowane.
– Czy skład szkoleniowy uległ zmianie?
–Na stanowisku trenera pozostaje nadal Tomasz Mikusik.
–Poprzednie prognozowanie zajęcia miejsca w pierwszej połówce nie sprawdziło się. Jaką prognozę na ten nowy sezon pan przewiduje?
–W poprzednim sezonie założeniem było pewne utrzymanie w czwarto ligowych szeregach i miejsce w 8-10 co zostało przez trenera zrealizowane. Na ten sezon ma cel bardzo podobny, ponieważ wstępna reorganizacja rozgrywek przewidziana jest dopiero w sezonie 2015/2016.
–Czy są jakieś zmiany, polecenia z okręgowego Związku Piłki Nożnej w Koninie?
–Oczywiście w Konińskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej główny nacisk sezonu 2014/2015 to rozwój piłki dziecięcej i młodzieżowej. Jestem dumny że to MKS Olimpia Koło jest liderem w tych założeniach ponieważ w sezonie 2014/2015 do rozgrywek zgłosiliśmy 10 drużyn młodzieżowych i jedną seniorską. Rok temu zrobiliśmy kolejny milowy krok w przód tworząc pierwszą klasę sportową o profilu piłka nożna na terenie naszego miasta i powiatu przy Zespole Szkół nr 1 w Kole, oczywiście przy współpracy z tą Placówką . Pomysł MKS Olimpii Koło jest na tyle doskonały ,że w tym roku bez żadnych problemów powstał drugi oddział, a za rok z pewnością powstanie trzeci. Zadowolenie w szeregach Olimpii jest tym większe, że trzon tych klas w 90 % tworzą chłopcy naszego klubu. Będę chciał tym pomysłem zarazić kolegów prezesów z innych klubów Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Stawiamy na młodzież.
–Dziękuję za rozmowę i życzę samych wygranych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526