Groził tasakiem sąsiadom

Autor: kurier-kolski.pl | 16.07.2014

tasakSąd Rejonowy w Kole zastosował areszt zapobiegawczy wobec 53-letniego mieszkańca Dobrowa (Gm. Kościelec), który – jak ustalili policjanci – wielokrotnie groził sąsiadom metalowym tasakiem. Teraz grożą mu 2 lata więzienia.

 

Kolscy policjanci wezwani przez zaniepokojonych mieszkańców Dobrowa podjedli niedawno interwencję wobec jednego z ich sąsiadów. Jak się okazało 53-letni mężczyzna groził im rzeźnickim tasakiem.
Funkcjonariusze w toku dalszych czynności ustalili, że nie był to jednorazowy przypadek i groźby padały już wcześniej. Ponadto ustalono, że nie była to pierwsza interwencja wobec tego mężczyzny.

– Z uwagi na to, że groźby wzbudzały obawę ich spełnienia, policjanci po zebraniu materiału dowodowego zwrócili się do Prokuratury, aby wystąpiła z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Kole o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Do wniosku Sąd się przychylił i zastosował wobec sprawcy areszt. Mężczyźnie za swój czyn grozi nawet 2 lata więzienia – powiedział st. sierż. Krzysztof Jóźwiak, Rzecznik Prasowy kolskiej Komendy.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526