Sprawiedliwy podział punktów w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 07.06.2014

Resize of IMG_0898Przedostatni mecz 29. kolejki rozegrany na kolskim stadionie pomiędzy miejscową Olimpią a Wartą Krzymów (która definitywnie opuszcza szeregi IV ligi) zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów – 2:2 (0:0).

Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej odsłonie goście w 68.minucie prowadzili 1:0 po strzale Niewiadomskiego. Cztery minuty później Kujawa z bezpośredniego rzutu wolnego (metr od chorągiewki rożnej) uzyskał remisową bramkę na 1:1. W 87.minucie sędzia podyktował rzut wolny z prawej flanki. Do piłki podbiegł Zaborowski i strzałem w okienku zdobył prowadzenie dla kolan na 2:1.

Resize of IMG_0873

Resize of IMG_0876

Gdy wszyscy kibice cieszyli się ze zwycięstwa, w 90.minucie goście po kontrze zdobyli wyrównującego gola, którego strzelił Zieliński. Chwilę potem sędzia zakończył spotkanie. W Olimpii panował niedosyt, bo zwycięstwo wymknęło się w ostatnie minucie meczu. Goście choć wiedzieli, że spadają z ligi, potraktowali mecz serio, ciesząc się i z optymizmem opuszczając boisko.

Resize of IMG_0878

Resize of IMG_0883

Resize of IMG_0915

Opinia Jarka Kawki o meczu: – Mając pewne utrzymanie w lidze do tego spotkania podeszliśmy zbyt spokojnie i to nas zgubiło. Goście natomiast, jak na derby przystało, walczyli o każdy centymetr boiska do ostatniej minuty, strzelając wyrównującą bramkę w 90. minucie. Cieszy mnie jednak fakt, że to już kolejny mecz gdzie nie przegrywamy.

Skład Olimpii: Suliński, Kwiatkowski, Marańda, Kawka (65 Sikorski), Zaborski, Miłosz Powietrzyński (Rutkowski), Paweł Powietrzyński (Urbaniak), Kujawa, Wiśniewski, Kotkowski, Nieznalski.