Olimpia Koło – Obra Kościan 2:3 (2:1)

Autor: kurier-kolski.pl | 13.04.2014

Resize of IMG_04311:0 i 2:1 prowadziła Olimpia w meczu IV ligi grupy południowej  z Obrą Kościan. Wszystko wskazywało na to, że w Kole pozostaną 3 punkty. Niestety, goście nie mając nic do stracenia, rzucili się do ataku i zdobyli 2 bramki i wygrali mecz 3:2.

Pierwsza połowa była wyrównana, a kolanie zdobyli  dwa  gole. Pierwsza  – w 25.minucie sędzia podyktował rzut wolny z odległości około 25.metrów. Do piłki podszedł Paweł Powietrzyński i silnym strzałem zmusił bramkarza gości do kapitulacji.  Na wyrównanie czekaliśmy 6 minut, kiedy to Maciej Bossy zdobył bramkę dla swoich barw. W 36.minucie, po podaniu MarańdyDamian Kotkowski zdobył drugiego gola i było 2:1dla gospodarzy.

Resize of IMG_0413

W  drugiej odsłonie goście mieli przewagę, czego  uwieńczeniem było zwycięstwo. W 73.minucie dośrodkowana piłka przez Damiana Łuczaka wpadła do siatki i było już 2:2. Nie bez winy był tu dotychczas dobrze broniący Suliński. Gdy do końca meczu pozostało 11 minut, goście wykonywali rzut wolny, do piłki dopadł  ponownie Łuczak i umieścił ją w siatce na 2:3.

Resize of IMG_0438

Resize of IMG_0432

Resize of IMG_0425

Na usprawiedliwienie przegranej należy przytoczyć fakt, że olimpijczycy wystąpili w osłabionym składzie. Ze względu na naukę nie mógł zagrać Kujawa , Sikorski, Zaborski i Jaroszewski. Kawka został wprowadzony dopiero pod koniec meczu i nie wiele mógł zdziałać. Poza straconymi bramkami, obie drużyny oddały po kilka silnych strzałów, ale bramkarze byli na posterunku i dzielnie bronili swej świątyni.

– Przegraliśmy wygrany mecz. Nie można u siebie stracić trzech bramek w taki sposób, tym bardziej, że strzeliliśmy 2 i mieliśmy spotkanie pod kontrolą. Szkoda, ale jak już wcześniej mówiłem ta drużyna potrzebuje jeszcze trochę zgrania – skwitował Jarek Kawka.

Składy drużyn:

Obra Kościan:  Rafał Biernacki, Adam Ratajczak, Mateusz Adamski, Mariusz Pietrzak,   Piotr Turkowiak (70 Michał Sarbinowski), Igor Rudawski, Piotr Sznabel  ( 57 Łukasz Kamiński) , Adam Łuczak, Mateusz Witomski  (86 Żak), Łukasz Biały, Maciej Bossy (75 Krzysztof Chwaliszewski).

Olimpia Koło : Robert Suliński, Piotr Rutkowski, Kamil Kwiatkowski, Dawid Wiśniewski, Radosław Urbaniak,  Ariel Szczesiak,  Mariusz Nieznalski,  Tomasz Mikusik,  Paweł Powietrzyński (63 Miłosz Powietrzyński) , Damian Kotkowski (82 Jarosław Kawka),  Piotr Marańda.