Wyrównanie w doliczonym czasie gry

Autor: kurier-kolski.pl | 31.03.2014

Resize of IMG_0274Pierwszy ligowy mecz kolskiej Olimpii z LKS Ślesin zakończył się połowicznym sukcesem. Olimpia zdobyła wyrównanie w doliczonym czasie gry przez Dawid Wiśniewskiego. Wynik meczu: Olimpia Koło – LKS Ślesin 1:1 (0:0). Bramki zdobyli: dla Ślesina Michał Kwiatkowski w 58. minucie,  a dla Olimpii Dawid Wiśniewski w 92. minucie.

Do tej pory prowadzili goście 1:0 ze strzału Michała Kwiatkowskiego.  Rzut wolny wykonywany z lewej flanki przez gości z 18. metrów zmierzał w światło bramki. Do piłki biegło kilku zawodników obu drużyn. Sprytniejszy okazał się piłkarz przyjezdnych Michał  Kwiatkowski, który w zamieszaniu trafił do siatki. Gra toczyła się w środkowej strefie boiska, przy lekkiej przewadze gości, którzy w światło bramki oddali 8 strzałów, a kolanie tylko 3.

Resize of IMG_0242

Resize of IMG_0248

Resize of IMG_0249

Resize of IMG_0253

Resize of IMG_0280Wyrównanie nastąpiło w ostatniej minucie, kiedy to Dawid Wiśniewski zdobył bramkę.  Tej pięknej bramce należy poświęcić kilka słów. Olimpia nie mając nic do stracenie ruszyła do ataku. Obrońca Wiśniewski zbliżył się do bramki ślesinian na 20 metrów.  Otrzymał półgórną piłkę i z powietrza kropnął na bramkę w samo okienko. Bramkarz wyciągnął się jak długi, dotknął piłkę, ale wpadł razem z nią do siatki. Tak to w ostatniej minucie kolanie uratowali 1 punkt. Na ich usprawiedliwienie należy zapisać fakt, że Olimpia wystąpiła bez swego asa atutowego Jarka Kawki, który z uwagi na kontuzję nie mógł wystąpić w meczu.

Resize of IMG_0277

Resize of IMG_0259

Po meczu Jarek Kawka powiedział:  – Wynik meczu uważam za sprawiedliwy. W Olimpii grają w przeważającej części młodzi piłkarze.  Ale widzę, że pomału czynią postępy. Bramka zdobyta przez Wiśniewskiego była ozdobą tego meczu.

Składy drużyn LKS Ślesin: Dawid Kołodziejczak, Rafał Dębowski, Damian Augustyniak, Damian Markiewicz, Bartosz Andrzejewski, Michał ZajączkowskiBartłomiej Siek, Krystian Robak, Michał Kwiatkowski, Krzysztof Siedlecki.

Skład Olimpii Koło: Robert Suliński, Radosław Urbaniak, Piotr RutkowskiDawid Wiśniewski, Ariel SzczesiakPiotr Marańda, Łukasz KujawaMateusz ZaborskiDamian KotkowskiMariusz Nieznalski. Na zmianę wchodziliMiłosz Powietrzyński i Kamil Jaroszewski.