Wigilijne spotkanie głuchoniemych

Autor: kurier-kolski.pl | 17.12.2013

Jak co roku osoby głuchonieme skupione w Kolskim Stowarzyszeniu Osób Głuchoniemych spotkali się na symbolicznej wieczerzy wigilijnej, by przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczne.

 

Przybyłych uczestników spotkania powitała prezes organizacji Stefania  Skąpska oraz w imieniu Urszuli  Polewskiej  – dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,  Agnieszka Rusin z PCPR , która złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.

Wszyscy łamiąc się opłatkiem składali sobie wzajemnie życzenia w sobie znanym języku migowym, a na twarzach widać było radość z tego wspólnego święta.

Zasiedli do wspólnego stołu zastawionego wigilijnymi potrawami, ciesząc się z tego wspólnego wieczoru, z tej wspólnej radości ,której tak mało życie im daje.

– Tę możliwość wspólnego przeżywania tej uroczystości zawdzięczamy naszym wieloletnim Darczyńcom, którzy oczami swego serca spieszą nam z pomocą, za którą serdecznie dziękuję, a za moim pośrednictwem wszystkie osoby z naszego stowarzyszenia, życząc Państwu zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2014 – powiedziała prezes Stefania Skąpska.

Tekst i foto: Michał Krzemiński

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526