Derbowe zwycięstwo Olimpii Koło

Autor: kurier-kolski.pl | 04.11.2013

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 2013/2014 Olimpia Koło pojechała na ciężki teren do beniaminka rozgrywek – Warty Krzymów, z którą wygrała 1:0 (0:0). Bramkę zdobył w 67. minucie Piotr Marańda.

Spotkanie rozegrane zostało w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych, ponieważ przez cały czas padał rzęsisty deszcz. Mecz, jak na derby przystało, był meczem walki głównie w środku pola. Przez całe spotkanie drużyna z Koła była w posiadaniu piłki i stworzyła sobie zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych. Jednak na śliskiej i grząskiej nawierzchni ciężko było postawić przysłowiową  kropkę nad „i”. Dopiero w 67. minucie, po indywidualnej akcji, Piotr Marańda (na zdjęciu pod spodem) umieścił piłkę w siatce.

– Jestem bardzo zadowolony z wyniku meczu. Cieszy mnie przede wszystkim styl gry naszej drużyny w pierwszej połowie meczu. W drugiej części nie graliśmy już tak widowiskowo, ale strzelając bramkę wywieźliśmy 3 punkty z Krzymowa – powiedział zadowolony trener Tomek Mikusik.

Jak się później okazało, była to jedyna bramka tego meczu, ale za to dająca zwycięstwo i trzy punkty na ciężkim terenie.  Kolejny mecz Olimpia rozegra w najbliższą sobotę w Kole (9.11. br.) z Górnikiem Konin.