Olimpia zgasiła Płomyk II – 2:0 (0:0)

Autor: kurier-kolski.pl | 20.08.2013

W upalną niedzielę, rozegrano 3.kolejkę IV ligi grupy południowej, gdzie Olimpia Koło pokonała Płomyk II Jarocin 2:0. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy.

W pierwszej połowie gra była wyrównana, obie drużyny miały okazje do zdobycia gola, ale wynik wszelkich prób spalił na panewce.

W drugiej części gry obie drużyny dążyły do uzyskania  prowadzenia. Olimpijczycy zaczęli lepiej grać, co zaowocowało zdobyciem gola w 68.minucie przez Nieznalskiego.  Po dokładnym  podaniu od Rutkowskiego ten ostatni bez problemu umieścił piłkę w siatce. Po kilku minutach prawą stroną  pociągnął piłkę wzdłuż linii autowej Jaroszewski, silnie dośrodkowywał w stronę nadbiegającego Kotkowskiego, jednak obrońca gości –  chcąc uprzedzić naszego napastnika –  tak niefortunnie interweniował, że wpakował piłkę do własnej bramki podwyższając wynik na 2:0. W doliczonym czasie gry goście byli bardzo blisko uzyskania honorowego gola. Piłka odbiła się od poprzeczki, zatańczyła na linii bramkowej i któryś z obrońców wybił ją w pole.W sumie mecz dość interesujący, szczególnie w drugiej połowie.

Najbliższy mecz Olimpia Koło rozegra na wyjeździe w dniu  24.08.2013 o godz. 13:00 w Ślesinie z tamtejszym LKS-em.
– Dobra i konsekwentna  gra Olimpii  przyniosła efekt w drugiej połowie. Defensywa kolejny mecz zagrała bez straty bramki, a ofensywa zrobiła swoje strzelając rywalom dwie bramki. Warto podkreślić, że w tym roku w kolejnym meczu kluczowymi postaciami są zmiennicy, którzy wchodząc na boisko rozwiązują losy spotkania. W Pępowie był to Lewandowski, a dzisiaj powracający po rocznej przerwie spowodowanej groźną kontuzją Nieznalski –  zaakcentował rzecznik prasowy Olimpii Jarosław Kawka.

Skład Olimpii: Konrad Winiarski, Mateusz Trzmielewski, Filip Szymański, Piotr Krzyżanowski, Artur Brzuśkiewicz,  Piotr Marańda,  Marcin Lewandowski (28  Powietrzyński Paweł, 82 Powietrzyński Miłosz), Michał Rutkowski,  Łukasz Sikorski (65 Mariusz Nieznalski),  Kamil Jaroszewski,  Damian Kotkowski.