Remis z wiceliderem

Autor: kurier-kolski.pl | 02.06.2013

Kibice Olimpii Koło liczyli, że ich drużyna na własnym boisku przełamie złą passę i pokona wicelidera Victorię Września. Jednak kolanom nie udało się pokonać dobrej drużyny, która jest w czołówce tabeli. Ostateczny wynik to remis: Olimpia Koło – Victoria Września 1:1 (1:0).

Pod koniec pierwszej połowy Olimpia objęła prowadzenie 1:0 ze strzału Łukasza Ekierta, który po egzekwowaniu rzutu  rożnego przez kolskiego bombardiera Jarka Kawkę, doszedł do piłki i umieścił ją w siatce. Tak więc do szatni gospodarze zeszli mają trzy punkty. Kibice na trybunach cieszyli się, że Olimpia przełamała złą passe na własnym boisku i odniesie zwycięstwo. Spotkanie zakończyło się jednak tylko połowicznym sukcesem, bowiem goście nie mając nic o stracenia rzucili się do ataku chcąc zdobył wyrównującą bramkę. I w 53.minucie udało im się w zamieszaniu podbramkowym  wyrównać na 1:1.  Okazji do zmiany wyniku miały obie drużyny, ale do końca meczu rezultat  już nie uległ zmianie. Najbliższy do zdobycia gole na 2:1 miał Kamil Jaroszewski, ale z 3 metrów nie trafił do pustej bramki, przenosząc piłkę ponad poprzeczką.

Pierwsza połowa była wyrównana z tym, że więcej okazji do zdobycia gola mieli przyjezdni, ale indolencja strzałowa nie pozwoliła umieścić piłki w siatce dobrze broniącemu Robertowi Sulińskiemu.
Po zmianie stron sytuacja się odwróciła. Piotr Marańda na prawym skrzydle dwoił się i troił by zmusić bramkarza gości do kapitulacji. W pojedynku jeden na jednego zostawiał swoich rywali zawsze z tyłu, a jego dośrodkowania nie były w pełni wykorzystane. Mecz dość  interesujący , szczególnie w drugiej połowie. Teraz czeka Olimpię mecz wyjazdowy do Jarocina, skąd trudno będzie wywieźć 3 punkty.
Po meczu  Jarek Kawka, który rozegrał dobre spotkanie powiedział: –Victoria jest w czołówce tabeli, więc wynik remisowy uważam za sukces, choć zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Przebieg całego spotkania był wyrównany, jednak to my stworzyliśmy więcej sytuacji do strzelenia bramki.

Skład Olimpii: Robert Suliński, Piotr Krzyżanowski, Mateusz Trzmielewski, Filip Szymański, Dawid Wiśniewski,  Łukasz Ekiert, Kamil Jaroszewski, Piotr Marańda, Artur Bednarczyk, Ariel Szczesiak, Jarosław Kawka ( 75’ Artur Bednarczyk).
Sędziowie: Łukasz Jasiak – jako główny, asystenci – Sławomir Chlebowski i Mateusz Helwich.