Majstersztyk Jarka Kawki

Autor: kurier-kolski.pl | 12.05.2013

Derby okręgu konińskiemu przyniosły pierwsze w tej rundzie zwycięstwo zajmującej 8. miejsce Olimpii Koło nad wiceliderem grupy SKP Słupcą 2:0 (0:0). Mimo padającego deszczu warto było przyjść na mecz, aby zobaczyć bramkę zdobytą w wyjątkowy sposób przez Jarka Kawkę.

 

A z tą bramką Kawki było tak. Piłkę wybitą przez obrońcę kapitana Piotra Krzyżanowskiego otrzymał Kawka gdzieś na środku boiska. Widząc bramkarza gości wychodzącego z bramki gdzieś na 12 metr,  z odległości około 45 metrów uderzył wolejem w samo okienko i w ten sposób stało się 1:0 dla gospodarzy.

Słupczanie  chcąc zdobyć wyrównująca bramkę rzucili się do ataku, ale kolanie umiejętnie się bronili kontratakując. Po jednej  z kontr w polu karnym gości, faulowany był po pięknym rajdzie Dawid Wiśniewski i sędzia bez wahania wskazał na punkt oznaczający 11 metrów. Egzekutorem  karnego był Kamil Jaroszewski (na zdjęciu wyżej), który silnym strzałem zmusił bramkarza do kapitulacji. Tak więc po dłuższej przerwie Olimpia odniosła pierwsze w tej rundzie zwycięstwo w Kole.

Mecz należy uznać za wyrównany, bez złośliwych fauli, a trójka sędziów spisała się bez zarzutu – byli to: Konrad Poroś –  jako sędzia główny oraz Dariusz Smolarek i Marek Szcześniak  – sędziowie liniowi.

– Wreszcie doczekaliśmy się zwycięstwa na swoim boisku po kolejnym dobrym meczu w naszym wykonaniu. Cała drużyna zostawiła dzisiaj serce na boisku, za co serdecznie chciałbym podziękować chłopakom – powiedział lider kolan Jarek Kawka.

Skład Olimpii: Robert Suliński, Piotr Krzyżanowski, Mateusz Trzmielewski, Filip Szymański, Dawid Wiśniewski, Łukasz  Ekiert, Kamil Jaroszewski, Artur Bednarczyk ( 85’ Piotr Baryła), Piotr Marańda, Ariel Szczesiak, Jarosław Kawka (Michał Nowakowski 89’).

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526