Sprawcy rozboju na 15-latku w Kole zatrzymani!

Autor: kurier-kolski.pl | 09.02.2013

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy na początku lutego, na ul. Wojciechowskiego w Kole, dokonali rozboju na 15-latku. Decyzją Sądu sprawcy trafili na 3 miesiące do aresztu tymczasowego.

 

Do zdarzenia doszło w dniu 2 lutego br. około godz. 16.00 w Kole przy ul. Wojciechowskiego, gdzie dwóch młodych mężczyzn napadło na 15-latka. Sprawcy – uczniowie szkół średnich – zaczepili idącego chodnikiem chłopaka i grożąc użyciem siły  zmusili go do oddania im swojego telefonu komórkowego. W wyniku działań podjętych przez kolskich policjantów, po zaledwie kilkunastu godzinach  sprawcy napadu zostali ustaleni i zatrzymani w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Odzyskany skradziony telefon, jak się okazało, został już wcześniej „spieniężony”,  a uzyskane w ten sposób pieniądze napastnicy przeznaczyli na zabawę na dyskotece.  Podczas przesłuchań mężczyźni przyznali się do zarzucanego rozboju na 15-latku. Obydwaj zatrzymani to mieszkańcy Koła, w wieku 18. lat, wcześniej nie karani.

Komenda Powiatowa Policji w Kole oraz Prokuratura Rejonowa skierowały do Sądu wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. We wtorek decyzją Sądu mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące.

Źródło: Rzecznik Prasowa KPP w Kole


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526