Kościeleccy szachiści znów w czołówce

Autor: kurier-kolski.pl | 14.02.2013

W Obrze odbył się IV Memoriał im. Ziemowita Zgierskiego „Obra Zima Open 2013”. W turnieju wystartowało 90. szachistów z całej Polski, a wśród nich młodzi szachiści z Kościelca.

 

Turniej rozegrano w trzech grupach rankingowych: A – z rankingiem międzynarodowym lub polskim minimum 1800, B – ranking 1600 i C – do rankingu 1400.

 

Bardzo dobrze spisali się juniorzy z Kościelca, którzy rywalizowali ze znacznie starszymi od siebie graczami. Wiktor Kwiatkowski w grupie A zajął 8. miejsce, Weronika Ostrowska w grupie B wywalczyła 2. miejsce (mogła grać w grupie A, gdyż posiada ranking międzynarodowy), a Piotr Szafrański był 14., w grupie C Maciej Szafrański zajął 16. miejsce.

– Mogliśmy wypaść znacznie lepiej w tym turnieju. W ostatniej rundzie Witek miał wygraną partię i zremisował – zająłby 4.miejsce, Weronika  w znacznie lepszej pozycji podstawiła figurę i przegrała – nie zdobyła pierwszej normy na pierwszą (centralną) kategorię szachową. Duże postępy robią Maciej i Piotrek, którzy systematycznie trenują i biorą udział w zawodachpowiedział trener Dariusz Ostrowski.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526