Kolanie biedniejsi – w tym roku mniej na WOŚP!

Autor: kurier-kolski.pl | 18.01.2013

Dobiegło podsumowanie tegorocznej zbiórki na WOŚP w naszym mieście. Okazuje się, że łączna kwota, która zasili konto Wielkiej Orkiestry to 47.387,91 zł. Chyba po raz pierwszy w historii Koła zdarzyło się, że kolanie zebrali dla fundacji Owsiaka mniej niż w roku wcześniejszym.

 

W tym roku nie udało się zebrać więcej niż w poprzednim, a więc nie padł bardzo wyczekiwany przez niektórych „rekord”. W roku 2012, podczas 20. Finału, kolanie dali fundacji Owsiaka sporo więcej, bo aż ponad 55.000 zł. (w Turku np. zebrano wówczas aż 80.000 zł.). We wcześniejszych latach, w każdym kolejnym finale zbierano więcej funduszy. Tym razem wynik kolskiej zbiórki był niemałym zaskoczeniem.

Opr.: M. K.

Fot.: KPPSP w Kole

Ogłoszenie społeczne, bezpłatne

Subskrybuj
Powiadom o
guest
36 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
zax
zax
11 lat temu

Wiedze ze wszyscy ktorzy wydaja negatywne komentarze, takie nie po Pana mysli, sa uwazane za osoby zwiazane z wladza

nicz niczyporuk
nicz niczyporuk
11 lat temu

Pan jest człowiekiem małej wiary. Niech Panu wystarczy to, że napisałem iż z żadną władzą związany nie jestem. Ja nie muszę uciekać się do kłamstwa.
A jednak ja również miałem rację. Stosuje Pan klasyczne wybiegi mające na celu odwrócenie uwagi od wypisywanych przez Pana bzdur i oszczerstw.
Łaskawość jest ostatnim przymiotem, jakim mógłbym się pochwalić. Niestety.

nicz niczyporuk
nicz niczyporuk
11 lat temu

resztę Panu daruję choć mam nadzieję że z definicją projekcji jednak się Pan zapoznał.

nicz niczyporuk
nicz niczyporuk
11 lat temu

widzi Pan, jednak odwagi zabrakło
zatem powtórzę
panie Kozajda. Pan się nie rozpędza z zarzutami komunistycznych metod. Gdybym chciał ukryć swoje IP to zrobiłbym to. Z władzą, żadną, związany nie jestem. A wracając do metod komunistycznych, to Pan radzi sobie świetnie jeśli chodzi o szkalowanie i ubliżanie, w celu deprecjacji rozmówcy. Tak, wolny keczup, kick nick, easy rider a ponadto nicz niczyporuk i szybka pizza to jednza i ta sama osoba. Po prostu mam kilka urządzeń w domu i nie zwracam uwagi jaki nick zostałw nich zapamiętany przez przeglądarkę. Poza tym, ma Pan nieładny zwyczaj banowania nicków. Nieładny, bo bez ostrzeżenia.

A co ma Kolanin do powiedzenia w temacie pytania Zatroskanej? Bardzo jestem ciekaw. Chyba że Pan Kozajda już Kolanina zbanował stosując „żałosne metody rodem z komunistycznej bezpieki”

easy rider
easy rider
11 lat temu

jeśli można, kobietom 🙂

ZATROSKANA
ZATROSKANA
11 lat temu

Mam pytanie do KOLANINA: Czy podczas finału był Pan na ulicy Prusa I ROZDAWAŁ KWIATKI KOBIETĄ TAK JAK CZYNIŁ TO PAN PRZED WYBORAMI DO RADY MIASTA? PANA WYPOWIEDZI TO WCISKANIE LUDZIOM KITU. JA JUŻ W TO NIE WIERZE GDYŻ MIAŁAM OKAZJĘ SIĘ PRZEKONAĆ CO Z PANA ZA CZŁOWIEK.

mikołajek i inne chłopaki
mikołajek i inne chłopaki
11 lat temu

jak na razie to jarmarczne zwyczaje są tu domeną jednej osoby

easy rider
easy rider
11 lat temu

poczucie humoru i dystans do siebie to cechy obce p. Redaktorowi

Kolanin
Kolanin
11 lat temu

Widzę że Pan nie żartował.

Kolanin
Kolanin
11 lat temu

Do Pana Mariusza
Witam Ponownie, skoro uważa Pan tę polemike za pustą to po co Pan odpowiada ?
Proszę odpowiedzieć na dwa proste Pytania które Panu zadałem, portal ten jest dostepny dla wszystkich, istnieje możliwość wpisywania komentarzy a tym samym zadawanie pytań redaktorowi, dlatego z tego korzystam.
Co do insynuacji na temat zmiennego IP to wystarczy posiadać wiedzę iż istnieje dostęp do internetu gdzie za każdym razym uzyskujemy inne IP i wcale to nie oznacza że ktoś jest niewiarygodny.
Kierowanie przez Pana rozmowy na te tory oraz stwierdzenie że osoba ER i ja to jedna osoba uważam za ucieczkę od tematu i odpowiedzi na zadane pytania.
Co się tyczy spotkania, Panie Mariuszu jest Pan osobą publiczną jako redaktor portalu i gazety, zgadza się, podejmując się takiej roli musiał być Pan świadomy iż bedzie Pan narażony na publiczna polemikę z czytelnikami. Nie możemy sie spotkać indywidualnie gdyż chodzi o to żeby problemy tu poruszane były dostepne szerszej publiczności a w naszym indywidualnym spotkaniu było by to niemożliwe. Ja jestem tylko skromnym czytelnikiem, domagającym się wyjaśnień dotyczących Pana tekstu. Czy to tak wiele?

Do Pana ER
Ja uważam że powinniśmy polemizować i to właśnie tutaj na tym portalu, tu gdzie pojawiają się takie teksty jak powyżej.

ER
ER
11 lat temu

Kolaninie masz bardzo wyważone i racjonalne zdanie, które w pełni popieram. Ja wychodzę z zalożenia by przeczytać, ale nie komentować i nie udzielać się bo to nie ma najmniejszego sensu, a swoje zdanie już sobie dawno wyrobiłem zresztą pewnie podobne jak Ty, gdyż ten portal ma jedno na celu, a co to niech to już pozostanie w domyśle, choć jest to „oczywista oczywistość” jak mawia klasyk.

Kolanin
Kolanin
11 lat temu

A i pozostawił Pan moje pytanie o zaskoczenie bez odpowiedzi, świadomy zabieg czy niedopatrzenie ?
Życze Panu miłego Dnia 🙂

Kolanin
Kolanin
11 lat temu

Kolejny atak Panie Mariusz, no trudno widać taka Pana natura. Ostatnie moje pytanie brzmi , czy podczas finału był Pan na ulicy Prusa , rozmawiał Pan tam z ludzimi ?

Kolanin
Kolanin
11 lat temu

Skoro czytam Pana artykuły to jestem Pana czytelnikiem, zgadza się?Czuję się więc obrażony przez Pana. Widzę że wychodzi Pan z założenia „jak Kali ukraść krowę – to dobrze, jak Kalemu ukraść krowę to źle”. Pan może stawiać pytania o badania czytelnika, Pana czytelnik już pytań nie może stawiać gdyż to Pana obraża. Pan zatytułował artykuł „Kolanie biedniejsi” sugerując samym tytułem iż źle dzieje się mieszkańcom Koła, nie wspomniał Pan o temperaturze – 10 stopni która większość mieszkańców zatrzymała w domu. Jeżeli był Pan tego dnia na ulicy Prusa , bez trudu zorientował się Pan iż jest mniej mieszkańców niz w tamtym roku i najprawdopodobniej to było powodem mniejszej kwoty którą zebrano. I na koniec dodaje Pan „Tym razem wynik kolskiej zbiórki był niemałym zaskoczeniem.”. Dla kogo Panie Mariuszu było to zaskoczeniem ? Również Pana pozdrawiam

Kolanin
Kolanin
11 lat temu

Czy ja Pana obraziłem Panie Mariuszu ? Zadałem tylko pytanie, widzę że poruszyło to Pana skoro obraża Pan czytelników, jakie to typowe.

wolny keczup
wolny keczup
11 lat temu

jeszcze jedno „latino” jakbyś nie wiedział, od utrzymywania szpitali są samorządy. Taka drobna uwaga. nie daj się dymać swojemu samorządowi

wolny keczup
wolny keczup
11 lat temu

dobrze „latino” że ciebie nikt nie dyma. jesteś solą tej ziemi. Pamiętaj tylko w przychodni czy szpitalu, żebyś zarządał badania sprzętem za twoje podatki, a nie od WOŚP. Honorowym przecież trzeba być, no nie ?

Gomes
Gomes
11 lat temu

Ej kolego „keczup” naiwniacy to tacy jak ty ktorzy dają sie dymac cwaniackiemu rzadowi a potem placa dodatkowe dobrowolne podatki do puszek.

wolny keczup
wolny keczup
11 lat temu

naiwny „latino”

Gomes
Gomes
11 lat temu

W Turku sa logiczniejsi ludzie.Od utrzymywania szpitali i kupowania sprzetu medycznego ratujacego zycie jest Ministerstwo Zdrowia a nie Pan Owsiak.Na to placimy podatki i wysokie zus-y.

Kolanin
Kolanin
11 lat temu

Nie no masakra, ważne że udało sie cokolwiek zebrać , ważne że znajdują sie ludzie którzy pomimo cięzkich warunków atmosferycznych pracują dla innych, oddają siebie za darmo. Lecz tu na tym portalu najważniejsze jest to że mniej kasy i że wielkie zaskoczenie dla wszystkich. Panie Mariuszu, czy w tym iż jest mniej kasy też wietrzy Pan intreygę ?

zax
zax
11 lat temu

W tym roku w Turku też zebrali mało, bo około 44 tys., czyli mniej niż w Kole i o połowę mniej niż w zeszłym roku,ale nie o bicie „rekordów” tu chodzi tylko o pomoc dla dzieci oraz w tym roku dodatkowo dla seniorów.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526