Kolanie biedniejsi – w tym roku mniej na WOŚP!

Autor: kurier-kolski.pl | 18.01.2013

Dobiegło podsumowanie tegorocznej zbiórki na WOŚP w naszym mieście. Okazuje się, że łączna kwota, która zasili konto Wielkiej Orkiestry to 47.387,91 zł. Chyba po raz pierwszy w historii Koła zdarzyło się, że kolanie zebrali dla fundacji Owsiaka mniej niż w roku wcześniejszym.

 

W tym roku nie udało się zebrać więcej niż w poprzednim, a więc nie padł bardzo wyczekiwany przez niektórych „rekord”. W roku 2012, podczas 20. Finału, kolanie dali fundacji Owsiaka sporo więcej, bo aż ponad 55.000 zł. (w Turku np. zebrano wówczas aż 80.000 zł.). We wcześniejszych latach, w każdym kolejnym finale zbierano więcej funduszy. Tym razem wynik kolskiej zbiórki był niemałym zaskoczeniem.

Opr.: M. K.

Fot.: KPPSP w Kole

Ogłoszenie społeczne, bezpłatne

Subskrybuj
Powiadom o
guest
36 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
zax
zax
9 lat temu

Wiedze ze wszyscy ktorzy wydaja negatywne komentarze, takie nie po Pana mysli, sa uwazane za osoby zwiazane z wladza

nicz niczyporuk
nicz niczyporuk
9 lat temu

Pan jest człowiekiem małej wiary. Niech Panu wystarczy to, że napisałem iż z żadną władzą związany nie jestem. Ja nie muszę uciekać się do kłamstwa.
A jednak ja również miałem rację. Stosuje Pan klasyczne wybiegi mające na celu odwrócenie uwagi od wypisywanych przez Pana bzdur i oszczerstw.
Łaskawość jest ostatnim przymiotem, jakim mógłbym się pochwalić. Niestety.

nicz niczyporuk
nicz niczyporuk
9 lat temu

resztę Panu daruję choć mam nadzieję że z definicją projekcji jednak się Pan zapoznał.

nicz niczyporuk
nicz niczyporuk
9 lat temu

widzi Pan, jednak odwagi zabrakło
zatem powtórzę
panie Kozajda. Pan się nie rozpędza z zarzutami komunistycznych metod. Gdybym chciał ukryć swoje IP to zrobiłbym to. Z władzą, żadną, związany nie jestem. A wracając do metod komunistycznych, to Pan radzi sobie świetnie jeśli chodzi o szkalowanie i ubliżanie, w celu deprecjacji rozmówcy. Tak, wolny keczup, kick nick, easy rider a ponadto nicz niczyporuk i szybka pizza to jednza i ta sama osoba. Po prostu mam kilka urządzeń w domu i nie zwracam uwagi jaki nick zostałw nich zapamiętany przez przeglądarkę. Poza tym, ma Pan nieładny zwyczaj banowania nicków. Nieładny, bo bez ostrzeżenia.

A co ma Kolanin do powiedzenia w temacie pytania Zatroskanej? Bardzo jestem ciekaw. Chyba że Pan Kozajda już Kolanina zbanował stosując „żałosne metody rodem z komunistycznej bezpieki”

easy rider
easy rider
9 lat temu

jeśli można, kobietom 🙂

ZATROSKANA
ZATROSKANA
9 lat temu

Mam pytanie do KOLANINA: Czy podczas finału był Pan na ulicy Prusa I ROZDAWAŁ KWIATKI KOBIETĄ TAK JAK CZYNIŁ TO PAN PRZED WYBORAMI DO RADY MIASTA? PANA WYPOWIEDZI TO WCISKANIE LUDZIOM KITU. JA JUŻ W TO NIE WIERZE GDYŻ MIAŁAM OKAZJĘ SIĘ PRZEKONAĆ CO Z PANA ZA CZŁOWIEK.

mikołajek i inne chłopaki
mikołajek i inne chłopaki
9 lat temu

jak na razie to jarmarczne zwyczaje są tu domeną jednej osoby

easy rider
easy rider
9 lat temu

poczucie humoru i dystans do siebie to cechy obce p. Redaktorowi

Kolanin
Kolanin
9 lat temu

Widzę że Pan nie żartował.

Kolanin
Kolanin
9 lat temu

Do Pana Mariusza
Witam Ponownie, skoro uważa Pan tę polemike za pustą to po co Pan odpowiada ?
Proszę odpowiedzieć na dwa proste Pytania które Panu zadałem, portal ten jest dostepny dla wszystkich, istnieje możliwość wpisywania komentarzy a tym samym zadawanie pytań redaktorowi, dlatego z tego korzystam.
Co do insynuacji na temat zmiennego IP to wystarczy posiadać wiedzę iż istnieje dostęp do internetu gdzie za każdym razym uzyskujemy inne IP i wcale to nie oznacza że ktoś jest niewiarygodny.
Kierowanie przez Pana rozmowy na te tory oraz stwierdzenie że osoba ER i ja to jedna osoba uważam za ucieczkę od tematu i odpowiedzi na zadane pytania.
Co się tyczy spotkania, Panie Mariuszu jest Pan osobą publiczną jako redaktor portalu i gazety, zgadza się, podejmując się takiej roli musiał być Pan świadomy iż bedzie Pan narażony na publiczna polemikę z czytelnikami. Nie możemy sie spotkać indywidualnie gdyż chodzi o to żeby problemy tu poruszane były dostepne szerszej publiczności a w naszym indywidualnym spotkaniu było by to niemożliwe. Ja jestem tylko skromnym czytelnikiem, domagającym się wyjaśnień dotyczących Pana tekstu. Czy to tak wiele?

Do Pana ER
Ja uważam że powinniśmy polemizować i to właśnie tutaj na tym portalu, tu gdzie pojawiają się takie teksty jak powyżej.

ER
ER
9 lat temu

Kolaninie masz bardzo wyważone i racjonalne zdanie, które w pełni popieram. Ja wychodzę z zalożenia by przeczytać, ale nie komentować i nie udzielać się bo to nie ma najmniejszego sensu, a swoje zdanie już sobie dawno wyrobiłem zresztą pewnie podobne jak Ty, gdyż ten portal ma jedno na celu, a co to niech to już pozostanie w domyśle, choć jest to „oczywista oczywistość” jak mawia klasyk.

Kolanin
Kolanin
9 lat temu

A i pozostawił Pan moje pytanie o zaskoczenie bez odpowiedzi, świadomy zabieg czy niedopatrzenie ?
Życze Panu miłego Dnia 🙂

Kolanin
Kolanin
9 lat temu

Kolejny atak Panie Mariusz, no trudno widać taka Pana natura. Ostatnie moje pytanie brzmi , czy podczas finału był Pan na ulicy Prusa , rozmawiał Pan tam z ludzimi ?

Kolanin
Kolanin
9 lat temu

Skoro czytam Pana artykuły to jestem Pana czytelnikiem, zgadza się?Czuję się więc obrażony przez Pana. Widzę że wychodzi Pan z założenia „jak Kali ukraść krowę – to dobrze, jak Kalemu ukraść krowę to źle”. Pan może stawiać pytania o badania czytelnika, Pana czytelnik już pytań nie może stawiać gdyż to Pana obraża. Pan zatytułował artykuł „Kolanie biedniejsi” sugerując samym tytułem iż źle dzieje się mieszkańcom Koła, nie wspomniał Pan o temperaturze – 10 stopni która większość mieszkańców zatrzymała w domu. Jeżeli był Pan tego dnia na ulicy Prusa , bez trudu zorientował się Pan iż jest mniej mieszkańców niz w tamtym roku i najprawdopodobniej to było powodem mniejszej kwoty którą zebrano. I na koniec dodaje Pan „Tym razem wynik kolskiej zbiórki był niemałym zaskoczeniem.”. Dla kogo Panie Mariuszu było to zaskoczeniem ? Również Pana pozdrawiam

Kolanin
Kolanin
9 lat temu

Czy ja Pana obraziłem Panie Mariuszu ? Zadałem tylko pytanie, widzę że poruszyło to Pana skoro obraża Pan czytelników, jakie to typowe.

wolny keczup
wolny keczup
9 lat temu

jeszcze jedno „latino” jakbyś nie wiedział, od utrzymywania szpitali są samorządy. Taka drobna uwaga. nie daj się dymać swojemu samorządowi

wolny keczup
wolny keczup
9 lat temu

dobrze „latino” że ciebie nikt nie dyma. jesteś solą tej ziemi. Pamiętaj tylko w przychodni czy szpitalu, żebyś zarządał badania sprzętem za twoje podatki, a nie od WOŚP. Honorowym przecież trzeba być, no nie ?

Gomes
Gomes
9 lat temu

Ej kolego „keczup” naiwniacy to tacy jak ty ktorzy dają sie dymac cwaniackiemu rzadowi a potem placa dodatkowe dobrowolne podatki do puszek.

wolny keczup
wolny keczup
9 lat temu

naiwny „latino”

Gomes
Gomes
9 lat temu

W Turku sa logiczniejsi ludzie.Od utrzymywania szpitali i kupowania sprzetu medycznego ratujacego zycie jest Ministerstwo Zdrowia a nie Pan Owsiak.Na to placimy podatki i wysokie zus-y.

Kolanin
Kolanin
9 lat temu

Nie no masakra, ważne że udało sie cokolwiek zebrać , ważne że znajdują sie ludzie którzy pomimo cięzkich warunków atmosferycznych pracują dla innych, oddają siebie za darmo. Lecz tu na tym portalu najważniejsze jest to że mniej kasy i że wielkie zaskoczenie dla wszystkich. Panie Mariuszu, czy w tym iż jest mniej kasy też wietrzy Pan intreygę ?

zax
zax
9 lat temu

W tym roku w Turku też zebrali mało, bo około 44 tys., czyli mniej niż w Kole i o połowę mniej niż w zeszłym roku,ale nie o bicie „rekordów” tu chodzi tylko o pomoc dla dzieci oraz w tym roku dodatkowo dla seniorów.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526