Wizyta niemieckiego Komendanta w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 21.11.2012

Wczoraj wizytę w Komendzie Powiatowej Policji w Kole rozpoczął komendant Policji z Helmstedt w Niemczech – mł. insp. Gerhard Radeck. Komendant przyjechał do kolskiej jednostki w ramach realizacji wspólnego projektu Policji z Wielkopolski oraz Landu Dolnej Saksonii „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci.

 

Projekt ma na celu przeszkolenie przedstawicieli kadry zarządzającej wielkopolskiej i dolnosaksońskiej Policji w zakresie kierowania jednostkami Policji na poziomie komend miejskich i powiatowych z ich odpowiednikami na terenie Niemiec.  Takie spotkanie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz zacieśnienia współpracy międzynarodowej.

Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Wiesław Grzegorczyk powitał wczoraj  mł. insp. Gerharda Radeck w kolskiej Komendzie i zaprezentował gościowi  siedzibę jednostki.  Następnie obaj złożyli wizytę w Starostwie Powiatowym. Na spotkaniu ze Starostą Kolskim Wieńczysławem Oblizajkiem obecni byli także Wicestarosta Marek Banaszewski,  Sekretarz Powiatu Andrzej Tomczyk, Skarbnik Zygmunt Sołtysiak oraz Robert Jokiel – Pełnomocnik ds. Informacji Niejawnych. Niemiecki Komendant usłyszał o specyfice naszego powiatu oraz zadaniach starostwa powiatowego i realizowanej współpracy z Policją.  Poznanie miasta i zasad współdziałania samorządu i Policji oraz funkcjonowania, szczególnie w sytuacjach kryzysowych, to główny cel tej wizyty.

Źródło: Rzecznik Prasowa KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
pesymista
pesymista
9 lat temu

czyżby rozeznanie sytuacji przed spodziewanym anschlussem?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526