Wizyta niemieckiego Komendanta w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 21.11.2012

Wczoraj wizytę w Komendzie Powiatowej Policji w Kole rozpoczął komendant Policji z Helmstedt w Niemczech – mł. insp. Gerhard Radeck. Komendant przyjechał do kolskiej jednostki w ramach realizacji wspólnego projektu Policji z Wielkopolski oraz Landu Dolnej Saksonii „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci.

 

Projekt ma na celu przeszkolenie przedstawicieli kadry zarządzającej wielkopolskiej i dolnosaksońskiej Policji w zakresie kierowania jednostkami Policji na poziomie komend miejskich i powiatowych z ich odpowiednikami na terenie Niemiec.  Takie spotkanie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz zacieśnienia współpracy międzynarodowej.

Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Wiesław Grzegorczyk powitał wczoraj  mł. insp. Gerharda Radeck w kolskiej Komendzie i zaprezentował gościowi  siedzibę jednostki.  Następnie obaj złożyli wizytę w Starostwie Powiatowym. Na spotkaniu ze Starostą Kolskim Wieńczysławem Oblizajkiem obecni byli także Wicestarosta Marek Banaszewski,  Sekretarz Powiatu Andrzej Tomczyk, Skarbnik Zygmunt Sołtysiak oraz Robert Jokiel – Pełnomocnik ds. Informacji Niejawnych. Niemiecki Komendant usłyszał o specyfice naszego powiatu oraz zadaniach starostwa powiatowego i realizowanej współpracy z Policją.  Poznanie miasta i zasad współdziałania samorządu i Policji oraz funkcjonowania, szczególnie w sytuacjach kryzysowych, to główny cel tej wizyty.

Źródło: Rzecznik Prasowa KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
pesymista
pesymista
11 lat temu

czyżby rozeznanie sytuacji przed spodziewanym anschlussem?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526