VI Diecezjalny Turniej Siatkówki

Autor: kurier-kolski.pl | 27.11.2012

24 listopada w Kolskiej Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej, odbył się VI Diecezjalny Turniej Piłki Siatkowej dla młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich. W obecności włodarzy miasta i powiatu, zaproszonych gości oraz Diecezjalnego Duszpasterza Sportu uroczystego otwarcia modlitwą dokonał proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, ks. kan. Józef Wronkiewicz.

 

Tytuł mistrza tegorocznych rozgrywek przypadł uczniom „Oriona” Skulsk z powiatu konińskiego. Wystąpili oni w następującym składzie: Wojciech Pernak, Michał Kantanista, Szymon Pernak, Dawid Niedźwiedziński, Dawid Giętkowski, Michał Bultrowicz, Patryk Staszewski, Łukasz Wojtkiewicz. Opiekunem zwycięskiej drużyny był ks. Mirosław Korytowski. W meczu finałowym zmierzyli się z „Siatkarzem” Koło wygrywając stosunkiem setów 2:1. W meczu o III miejsce ciekawą walkę stoczyli  zawodnicy z Kramska z Kolską Farą, którą pokonali wynikiem 2:1.

Mecz rozgrzał przybyłą publiczność, a dobre zagrania sportowców nagradzane były gorącymi brawami. Nie brakowało również okrzyków ze strony kibiców zagrzewających graczy do walki, zwłaszcza w czasie zagrań w półfinale i o I miejsce. Oprócz wymienionych ekip udział wzięły następujące zespoły z ternu naszej diecezji: z gimnazjum w Skulsku, Czernikowa, Kościelca, Grzegorzewa, Włocławka i Chocenia wraz ze swymi księżmi wikariuszami.

 – Zgromadzeni żywo reagowali na udane akcje. Uczestnicy zaprezentowali wysoki kunszt siatkarski pokazując, że tajniki piłki siatkowej nie są im obce. Poszczególne gry toczyły się w przyjaznej atmosferze i grze fair play, w duchu zdrowej, ale i zaciętej rywalizacji – powiedział opiekun drużyny z kolskiej fary ks. Szymon Jastrzębski.

Po oficjalnych rozgrywkach, przed galą nagród, ciekawym wydarzeniem stał się mecz towarzyski pomiędzy osobami duchownymi a policjantami. Drużynę księży reprezentowali:
ks. kan. Sławomir Kasprzak (prob. parafii Kramsk a zarazem kapelan Policji), ks. Krzysztof Pietryga oraz ks. Maciej Adamski (prob. i wikariusz parafii Grzegorzew), ks. Rafał Bogus (wikariusz parafii św. Stanisława we Włocławku), ks. Mirosław Korytowski  (wikariusz par. Narodzenia NMP i św. Józefa w Skulsku) oraz gościnnie skład zasilił Arkadiusz Lewandowski – trener drużyny „Kolskiej Fary”. Policjantów dopingował kolski wicekomendant mł. insp. Waldemar Wilczewski. Natomiast kapelan kolskich policjantów ks. proboszcz Józef Wronkiewicz swoje sympatie rozdzielał sprawiedliwie pomiędzy obie drużyny.  Pomimo wszelkich starań duchownych spotkanie wygrali stróże prawa 3:0.

Po rozegranych setach nadszedł czas na uhonorowanie wygranych drużyn. Wręczenia nagród dokonali przedstawiciele samorządu i policji wraz z organizatorami. Oprócz pucharów i medali, zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe takie jak: torby turystyczne, nakolanniki i inne gadżety sportowe.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezji Włocławskiej wraz z Diecezjalnym Duszpasterzem Sportowców ks. Rafałem Bogusem oraz parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole. Głównego ciężaru organizacji turnieju podjęli się ministranci kolskiej fary wraz z ich opiekunem ks. Szymonem stając na wysokości zadania, co zdało się słyszeć z ust księży. Realizacja tego sportowego wydarzenia była możliwa dzięki,  m.in. Starostwu Powiatowemu i Urzędowi Miejskiemu w Kole oraz dzięki MOSIR-owi, jak i wielu sponsorom. Uśmiech i zadowolenie wielu młodych ludzi stał się wyrazem wdzięczności ich serc za trud i wysiłek włożony w wygraną jak i w organizację tego turnieju.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526