Napadł 75-letnią babcię i zrabował jej 200 zł.!

Autor: kurier-kolski.pl | 08.11.2012

Apelujemy do osób starszych i samotnych o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Na początku tygodnia w m. Chojny mężczyzna napadł na samotnie mieszkającą 75-latkę, w wyniku czego kobieta straciła 200 zł. Policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy napadu.

 

W poniedziałek około godziny 20:00 do domu samotnie zamieszkującej 75-latki wszedł zamaskowany mężczyzna, który zażądał od kobiety pieniędzy. Napastnik wzrostu ok. 170 cm. ubrany był w bluzę z kapturem koloru prawdopodobnie czarnego oraz sportowe spodnie i byty adidasy. Na twarzy miał białą maskę.  Mężczyzna przewrócił kobietę na podłogę, uderzył w twarz  i zażądał pieniędzy. Gdy pokrzywdzona oddała mu 200 zł zabrał jeszcze telefon oraz zegarek i uciekł. Jeśli ktoś posiada informacje o sprawcy tego napadu prosimy o kontakt z najbliższą jednostką Policji, bądź pod nr alarmowym 997.

Osoby starsze i samotnie zamieszkujące to grupa szczególnie narażona na przestępstwa i oszustwa. Aby przeciwdziałać temu zjawisku apelujemy do osób starszych o szczególną ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Radzimy, aby osoby starsze będąc w mieszkaniu zamykały drzwi wejściowe na klucz i nie wpuszczały do środka ludzi, których nie znają. Oszuści i złodzieje działają  różnymi metodami, często podają się za pracowników różnych instytucji, bądź znajomych. Przypominamy, aby nie otwierać drzwi takim osobom i poprosić o wizytę, gdy w domu będzie obecny ktoś z rodziny bądź sąsiad.

Apelujemy także do rodzin osób starszych, aby uczulały swoich najbliższych i informowały jak należy postępować w sytuacjach niejasnych i niebezpiecznych.

Po raz kolejny przypominamy, że zawsze można liczyć na pomoc ze strony Policji. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 997, a funkcjonariusze udzielą wszelkiej pomocy i porady.

Źródło: Rzecznik Prasowa KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526