Kolejna śmiertelna ofiara

Autor: kurier-kolski.pl | 30.10.2012

Przed nami długi weekend związany ze Świętem Zmarłych. Jest to czas wzmożonych wyjazdów na groby bliskich. Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o ostrożną jazdę. Przypominamy, że jesienna aura wymaga zwiększenia ostrożności podczas jazdy, a rutyna i pośpiech nie sprzyjają bezpieczeństwu na drogach. Wczoraj podczas gęstej mgły na terenie powiatu doszło do dwóch wypadków drogowych. W wyniku jednego z nich zmarła 27-letnia kobieta.

 

Warunki pogodowe panujące wczoraj na terenie powiatu kolskiego znacznie utrudniały jazdę pojazdami. Gęsta mgła znacznie ograniczała widoczność. W tych trudnych warunkach doszło wczoraj do dwóch wypadków drogowych. Pierwszy wydarzył się w Kłodawie ok. godz. 13:15 na Al. 1-go Maja. Kierująca osobową hondą wyjeżdżając z drogi gruntowej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzystce. W wyniku zdarzenia kierująca rowerem doznała obrażeń głowy i nogi. 36-latka trafiła do kolskiego szpitala. Zarówno 44-latka kierująca hondą, jak i rowerzystka w czasie zdarzenia były trzeźwe. Obie kobiety są mieszkankami Kłodawy.

Do drugiego,  tym razem śmiertelnego, wypadku doszło ok. godz. 20:00 na autostradzie A-2 w m. Daniszew, gm. Kościelec. Kierująca osobowym peugeotem w wyniku zderzenia z pojazdem ciężarowym zjechała z drogi do przydrożnego rowu.  27-letnia kobieta zmarła  w drodze do szpitala. Dokładne przyczyny i okoliczności obydwu wypadków wyjaśnią prowadzone śledztwa.

Do długiego weekendu zostały zaledwie dwa dni. Apelujmy do kierowców o szczególnie ostrożną jazdę w tym czasie. Akcja „Znicz” wzorem lat ubiegłych rozpoczyna się 31 października. Jest to czas wzmożonego ruchu pojazdów. W  tym czasie na drogach pojawi się także więcej policyjnych patroli. Również policjanci powiatu kolskiego będą czuwać nad bezpieczeństwem osób podróżujących. Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na trzeźwość kierowców, prędkość, pasy bezpieczeństwa i sposób przewożenia dzieci. Zwiększona liczba policjantów na drogach będzie czuwać nad bezpieczeństwa podróżujących przez cały długi weekend, ale przypominamy kierowcom, że bezpieczeństwo wasze i waszych rodzin zależy przede wszystkim od was samych. Podróż samochodem w warunkach zmiennej, jesiennej aury wymaga przede wszystkim: szczególnej ostrożności oraz dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, czyli do natężenia ruchu, do widoczności podczas jazdy oraz do umiejętności kierowcy. Policjanci przypominają, że życie i zdrowie jest tylko jedno, więc bądźcie odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego, gdyż  tylko dzięki waszej świadomej i odpowiedzialnej jeździe można budować bezpieczeństwo na drogach.

Źródło: Rzecznik Prasowa KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526