Włamywacze zasnęli po kradzieży

Autor: kurier-kolski.pl | 17.09.2012

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali na gorącym uczynku złodziei paliwa. Mężczyźni zmęczeni nocnym włamaniem i upojeni alkoholem spali w opuszczonym budynku oddalonym od miejsca kradzieży o kilka metrów. Zdradziły ich pozostawione przed wejściem bańki z paliwem, łom i wąż.

 

We wtorek o szóstej nad ranem dyżurny kolskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży około 50 litrów oleju napędowego z ciężarowej scani zaparkowanej przy ul. Składowej w Kole. Złodzieje przy pomocy łomu wyrwali korek ze zbiornika paliwa a następnie ukradli znajdujący się tam olej napędowy.

Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia dokonali sprawdzenia terenu wokół miejsca włamania. Przed opustoszałym budynkiem, oddalonym od miejsca włamania o dosłownie  kilka metrów, funkcjonariusze ujawnili bańki z olejem oraz wąż i łom. Wewnątrz pustostanu natomiast, kryminalni znaleźli, dwóch śpiących mężczyzn. Od jednego z nich wyraźnie było czuć zapach paliwa. To nie pozostawiło wątpliwości, że  są to sprawcy włamania.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że podejrzani dokonali wspólnie także innych włamań. W lipcu oraz wrześniu mężczyźni pięciokrotnie dokonali innych przestępstw. Były to kradzieże paliwa z maszyn budowlanych oraz metalowych elementów z terenu jednej z kolskich firm. Ostatniego włamania zatrzymani dokonali około godz. 02:00 w nocy. Po czym postanowili uczcić sukces alkoholem, który wypili w opuszczonym budynku i tam zasnęli.

Obaj zatrzymani to mieszkańcy Koła, w wieku 27-30 lat. Jeden z nich był już wielokrotnie karany za kradzieże z włamaniami i odbywał karę pozbawienia wolności.

Źródło: Rzecznik Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kole


Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526