Uwaga! Ważny komunikat dla Czytelników

Autor: kurier-kolski.pl | 15.09.2012

Uprzejmie informujemy Szanownych Czytelników, że nasz miesięcznik „Kurier Kolski” przestaje ukazywać się z powodów finansowych w formie papierowej  – do odwołania. Niestety, miasto Koło na naszych oczach „umiera” i nie ma możliwości utrzymać tu gazety, bo koszty druku i dystrybucji są zbyt duże, a reklamodawców zbyt mało.

Nasze miasto znajduje się już w tak głębokiej zapaści, że utrzymanie się gazety na rynku bez koneksji politycznych czy wielkiego zaplecza finansowego jest obecnie niemożliwe! Przykro to stwierdzić, ale Koło „umiera”. Z miesiąca na miesiąc jest tu coraz gorzej. Bardzo wiele firm i sklepów likwiduje się, bankrutuje, zwalnia pracowników lub ledwo „wiąże koniec z końcem”. Budowane są tylko nowe markety (wkrótce mają być kolejne dwa!), a nie firmy z prawdziwego zdarzenia dające stabilne miejsca pracy. W związku z tym jest coraz mniej reklamodawców, a przecież koszty wydania gazety ciągle rosną i rosną.

Nawet wprowadzenie  odpłatności od Czytelników, przy szalejącym w Kole bezrobociu nie gwarantuje rentowności gazety, bo przy niedużym nakładzie „Kuriera” 3.000 egz. i tak prawdopodobnie byłoby to nadal przedsięwzięcie niedochodowe. Kolanie mają zbyt mało pieniędzy. A dopłacać do druku nie ma z czego…

Nadal chcemy być niezależni, dlatego nie będziemy wchodzić w żadne układy polityczne lub biznesowe, byle tylko istnieć dalej!!! Nie jesteśmy „do kupienia”!!!

Dlatego w wakacje zapadła decyzja o czasowym zawieszeniu druku papierowego „Kuriera” (do odwołania), natomiast strona internetowa będzie prowadzona na zasadach dziennikarstwa społecznego.

Może kiedyś przyjdą dla naszego biednego miasta lepsze czasy i wtedy uda się reaktywować gazetę, czego sobie i Państwu życzy – REDAKCJA.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
useful content
11 lat temu

I was studying some of your content on this site and I believe this web site is really instructive! Continue posting.

temat oszustwo miasta
11 lat temu

napisze panu jak dymają ludzi co maja wodę na ryczałt tak zwana wode bez licznika może około milion zł przeciw mieszkanicom i ile KTBS i pan BURMISTRZ są winni blokowi na Zawadzkiego 22 a my niemożemy dachu zrobic i woda do mieszkań leci….. jeżeli pana te tematy interesują to niech mi pan odpisze..dzięki

Mieszkaniec miasta
Mieszkaniec miasta
11 lat temu

@~Mariusz Kozajda.
Nie trzeba byc tez geniuszem zeby zrozumiec,ze nie jest w gestii burmistrza zabranianie komukolwiek budowy marketu.
Burmistrz moze co najwyzej byc przeciwny sprzedazy gruntu czy jego dzierzawy jesli jest to teren nalezacy do miasta.
Ale tez nie sam burmistrz o tym decyduje.
Mamy jeszcze Rade Miasta.
Ciekawe,jak odebraliby mieszkancy wiadomosc,ze burmistrz (jakikolwiek) jest przeciwny takim budowom.
Co by o tym napisal nieistniejacy juz Kurier Kolski moge sobie -jako jego czytelnik- wyobrazic.

Mieszkaniec miasta
Mieszkaniec miasta
11 lat temu

Markety nie sa budowane za pieniadze miejskie.
Skoro inwestor (siec handlowa) uwaza,ze taka inwestycja przynosic bedzie zyski -niech buduje.
To wylacznie jego -inwestora- ryzyko.
Do kasy miasta zas wplywac beda podatki (gruntowy,dzierzawny) a kilka czy kilkanascie osob uzyska prace.
Te kilkanascie osob w skali bezrobocia w naszym miescie to moze niewiele ale bedzie to jednoczesnie kilkanascie rodzin, u ktorych zmieni sie status majatkowy.
I to jest wazne.
Wazniejsze anizeli ciagle biadolenie i krytykowanie w czambul wszystkiego i wszystkich.

Tomek
Tomek
11 lat temu

Szkoda, że Kurier przestaje ukazywać się w Naszym Mieście. Był źródłem najnowszych wiadomości dla wszystkich mieszkańców a szczególnie dla ludzi starszych i nie mających dostępu do internetu. Pan Mariusz wraz z cała redakcja stawał na głowie by Kurier ukazywał się co miesiąc, mimo ciągle rosnących kosztów utrzymania miesięcznika.
Dziękuję mu za to co robił dla Gazety i dla Nas.
Mam nadzieję ,że sytuacja polityczna i finansowa w naszym Mieście i Państwie poprawi się bo jak nie to liczę na powtórkę z historii i GRUDZIEŃ 1970r. powtórzy się.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526