Kolanin odpowie za rozbój w sklepie na ul. Dąbskiej

Autor: kurier-kolski.pl | 24.09.2012

W sobotę na trzy miesiące do aresztu trafił 21-letni kolanin.  Policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili, że mężczyzna dokonał rozboju na sprzedawczyni jednego z kolskich sklepów.

 

W  niedzielę 16 września, ok. 16:00, do jednego ze sklepów spożywczych na ul. Dąbskiej wszedł mężczyzna, który poprosił sprzedawczynię, by rozmieniła mu 20 zł. Gdy kobieta otworzyła kasę napastnik uderzył  ją pięścią w twarz, a następnie zabrał  80 zł. i uciekł.

Sprawą rozboju zajęli się kryminalni kolskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą przestępstwa jest 21-kolanin. Mężczyzna po dokonaniu rozboju wyprowadził się do Poznania. Śledczy ustalili adres jego przebywania i dzięki tym informacjom poznańscy funkcjonariusze, w piątek 21 września, zatrzymali podejrzewanego w miejscu zamieszkania.

Mężczyzna został przesłuchany przez kolskich policjantów i podczas składania wyjaśnień przyznał się do dokonania rozboju. W piątek śledczy przygotowali do sądu wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu. W sobotę sąd przychylił się do tego wniosku i zadecydował o aresztowaniu mężczyzny na okres 3 m-cy. Za dokonanie rozboju niekaranemu dotąd 21-latkowi grozi do 12 lat więzienia.

Źródło: Rzecznik Prasowa KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526