Witamy Olimpię w IV lidze!

Autor: kurier-kolski.pl | 07.06.2012

Stało się to, na co kolscy kibice czekali niemal rok. Olimpia Koło znów awansowała do IV ligi, pokonując 11. drużynę w tabeli Polonusa Kazimierz Biskupi 8:0 (3:0). W rozegranych 30. spotkaniach kolanie zdobyli 69 punktów, zwyciężając w 21 meczach, 6 remisując i ponosząc 3 porażki.

Pierwszą bramkę zdobył w 8. minucie Izydorczyk strzelając z prawej flanki w długi róg. Na następnego gola czekaliśmy 20 minut, kiedy to Kotkowski wypuścił w uliczkę Sikorskiego, a ten dopełnił formalności  podwyższając na 2:0. W 42. minucie Sikorski  ładnie obsłużył Kawkę, który plasowanym strzałem zdobył 3-go gola i z tym wynikiem piłkarze zeszli o szatni.

Po zmianie stron wszyscy liczyli na grad bramek, ponieważ bramkę od strony Warty kolanie maja lepiej ostrzelaną. I tak się stało. Padły następne gole. Na 4:0 podwyższył Kotkowski w 63. minucie, a 16 minut później Trzmielewski nie dał szans bramkarzowi gości i strzelił na 5:0. Trzy minuty potem Kotkowski  z podania Izydorczyka ładnym strzałem zdobył 6-tą bramkę. Na 7:0 strzelił w 86. minucie Jóźwiak, a wynik meczu w 88. minucie na 8:0 ustalił Marańda.

Reasumując mecz mógł się podobać, a sytuacji sam na sam z bramkarzem gości gospodarze zmarnowali aż 6. Ale nie wymagajmy za dużo. Jest to młoda drużyna, która uczy się rzemiosła piłkarskiego. Najważniejsze jest to, że  po roku przerwy powiat kolski ma znów swojego reprezentanta w IV lidze. Mamy nadzieję, że pobyt w tej klasie będzie trwał przynajmniej kilka lat. Na tym powinno zależeć  władzom miejskim i powiatowym, bowiem właśnie piłkarze najbardziej rozsławiają imię powiatu i miasta Koła.

– Jestem bardzo zadowolony, ponieważ nasz plan awansu został zrealizowany w 120%. Tak jak już wcześniej niejednokrotnie wspominałem, awansować chcieliśmy w 2-gim roku. Jednak  mieliśmy cichą nadzieję, że uda to się już w tym sezonie – i tak się stało. Mieliśmy  młody i ambitny zespół, i cała drużyna chciała bardzo  tego awansu, a jak się czegoś bardzo chce, to można. Dziękuję chłopakom za to co zrobili, przede wszystkim tym,  co zostali w drużynie po spadku. Wchodzimy do IV ligi i mam nadzieję, że tym razem zadomowimy się tutaj przez kilka lat –  powiedział były prezes Olimpii  Koło Jarosław Kawka.

Skład Olimpii: Suliński, Krzyżanowski, Sikorski, Trzmielewski, Wojtczak, Powietrzyński (60 Jóźwiak),Kotkowski, Izydorczyk,  Szymański (55 Jasiakiewicz), Kawka(70 Marańda), Mielczarek.