Procesja Bożego Ciała ulicami miasta Koła [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 07.06.2012

Wczoraj, w czwartek 7 czerwca, w południe tłumnie przeszliśmy ulicami naszego miasta w tradycyjnej procesji Bożego Ciała. Podobnie jak w poprzednich latach procesja była jedna dla wszystkich wiernych z trzech kolskich parafii. Obejrzyj zdjęcia i film z uroczystości.

 

Po Mszy św. tłumy wiernych wyruszyły z kolskiej Starówki. Procesja zatrzymała się przy czterech ołtarzach: pod Ratuszem, pod pocztą na ul. Sienkiewicza, a potem na ul. Wojciechowskiego pod nową herbaciarnią „Czajnik”, aby zakończyć uroczystość i przyjąć błogosławieństwo przy ołtarzu ustawionym pod kościołem pw. M.B. Częstochowskiej na ul. Blizna.

OBEJRZYJ FILM Z TEGOROCZNEJ PROCESJI W KOLE:

reklama

Oczywiście w procesji wzięli udział kapłani ze wszystkich kolskich parafii, z klasztoru OO. Bernardynów oraz z okolicznych miejscowości. Uroczystość uświetniała gra naszej kolskiej Orkiestry Dętej OSP i piękny śpiew chóru farnego „Lutnia”.

Procesja zakończyła się uroczystym błogosławieństwem na cztery strony świata, którego dokonał ks. prałat Janusz Ogrodowczyk – proboszcz Parafii M.B. Częstochowskiej w Kole oraz odśpiewaniem „Boże coś Polskę”.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

OBEJRZYJ GALERIĘ FOTOGRAFII Z UROCZYSTOŚCI:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
mariola
mariola
11 lat temu

Najlepszy był jeden radny Miasta Koła,który obrywał gałęzie z ołtarza na Wojciechowskiego zanim ksiądz odprawił liturgię. Żenada.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526