Okradali pasażerów

Autor: kurier-kolski.pl | 27.06.2012

Jak się okazuje pociąg to nie tylko środek lokomocji. Dla dwójki zatrzymanych przez kolskich policjantów złodziei to dość intratne źródło dochodu. Dzięki działaniom podjętym przez funkcjonariuszy „dalekobieżni” złodzieje trafili do aresztu.

 

W piątek dyżurny kolskiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracowników pociągu relacji Poznań – Warszawa o kradzieży dokonanej na szkodę jednego z pasażerów. Policjanci niezwłocznie udali się na stację PKP w Kole. Podjęte na miejscu czynności wykazały, że kradzieży prawdopodobnie dokonała dwójka podróżujących w tym samym wagonie mężczyzn. Po ustaleniu okoliczności kradzieży funkcjonariusze skojarzyli, że miesiąc wcześniej tą samą metodą okradziono innego pasażera. Wówczas łupem złodziei padły pieniądze w kwocie około 1500 zł. Z uwagi na fakt, iż  zgłoszeń o  kradzieżach dokonanych w pociągach dalekobieżnych jest dużo więcej podejrzani mężczyźni wprost z pociągu trafili do policyjnego aresztu.

Z ustaleń śledczych wynika, że dwójka zatrzymanych nawiązywała znajomości z samotnie podróżującymi mężczyznami i częstowała ich alkoholem, a następnie upojonego pasażera okradali. Tym razem pokrzywdzony mimo, iż pijany zorientował się, że został okradziony i w porę powiadomił konduktora. Jak się okazało wracał on z pracy za granicą i posiadał przy sobie znaczną sumę pieniędzy. W wyniku kradzieży stracił ponad 2000 zł, dokumenty oraz karty bankomatowe.

Wstępne ustalenia potwierdzają, że części z kradzieży dokonanych w pociągach dokonali złodzieje zatrzymani przez kolskich mundurowych. Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy oraz przeszłość kryminalną obu mężczyzn i brak ich stałego miejsca zamieszkania Komenda Powiatowa Policji w Kole wspólnie z Prokuraturą Rejonową skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do tego wniosku. Dodatkowym argumentem przemawiającym za aresztowaniem 49 i 55-latka był fakt, że ich dotychczasowe  wyjaśnienia były nieprawdziwe i miały na celu wprowadzić wymiar sprawiedliwości w błąd.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526