Mateusz z szansą na mistrza FIDE

Autor: kurier-kolski.pl | 06.06.2012

W sali Osiedlowego Domu Kultury na Zatorzu w Koninie rozegrano Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Elektro-Kranu Eugeniusza Gawrona. Mateusz Kamecki z Kościelca zajął 2.miejsce i otrzymał puchar dla najlepszego juniora.

Zwycięzcą turnieju został mistrz FIDE (Międzynarodowej Federacji Szachowej (Fédération Internationale des Échecs) Marcin Steczek z Konina, który ukończył turniej z dorobkiem 6,5 p. i wyprzedził Mateusza Kameckiego z Kościelca – 5,5 p oraz mistrza FIDE Jerzego Kota z Wrocławia – 5 p. Mateusz Kamecki otrzymał również puchar jako najlepszy junior turnieju.

Mateusz jest bardzo zdolnym, wytrwałym błyskotliwym szachistą. Jeżeli w przyszłości poświęci więcej czasu na treningi, to bezwątpienia uzyska tytuł mistrza FIDE – powiedział trener Dariusz Ostrowski.