Muzeum Technik Ceramicznych dzieciom

Autor: kurier-kolski.pl | 06.06.2012

W dniu 1 czerwca 2012 r. odbyła się VIII edycja Warsztatów Zdobienia Ceramiki organizowanych przez Muzeum Technik Ceramicznych w Kole. Impreza skierowana była do uczniów szkół, których organem prowadzącym jest Urząd Miejski w Kole.

 

W tym roku motywem przewodnim warsztatów była rocznica nadania Kołu praw miejskich. Uczestnicy zapoznali się z przykładami ceramiki okolicznościowej wytwarzanej w kolskich Zakładach Fajansu (np. patery z wizerunkami herbu miejskiego na 600 – lecie miasta czy z widokami ratusza i ruin zamku). Drugim motywem były prezentowane aktualnie na wystawie czasowej w MTC motyle świata. Niekiedy oba motywy zostały przez dzieci sprytnie połączone.

Tegoroczna edycja warsztatów zawierała w sobie element rywalizacji – wyłoniono najlepsze prace. I tak w kategorii dzieci młodszych najlepsza okazała się Oliwia Wróblewska ze Szkoły Podstawowej nr 2, w kategorii młodzieżowej – Edyta Simińska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

Uczestnicy warsztatów oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki – gadżety MTC, zatrzymali również pomalowane przez siebie naczynia jako pamiątkę.

Źródło: MTC w Kole

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526