Budowa pływalni jeszcze później! Kolejny przetarg.

Autor: kurier-kolski.pl | 12.06.2012

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Mieczysław Drożdżewski poinformował radnych o nowym istotnym problemie, który pojawił się przy okazji budowy kolskiej pływalni na ul. Kolejowej. W związku z tym Urząd Miejski ogłosił kilka dni temu drugi w tym roku, kolejny przetarg na dokończenie tej inwestycji. Oznacza to znów dodatkowe duże opóźnienia.

 

29 maja br. zakończyło się składanie ofert przez firmy budowlane, które chciały dokończyć budowę opuszczonej budowy. Wpłynęły 4 oferty, z czego najniższa na kwotę brutto 13.363.953,87 zł., a najwyższa 15.836.352,98 zł.

Jednak wysokość zabezpieczonych w budżecie miasta przez miasto środków finansowych  na tę inwestycję była zbyt mała, bo jedynie 12.827.000 zł. , a więc ponad 536.000 zł. mniej niż wynosiła najniższa oferta przetargowa!

Kiedy na pusty plac budowy kolskiej pływalni wrócą robotnicy???

Niedoszacowanie przez UM kosztów inwestycji spowodowało, że burmistrz musiał unieważnić przetarg i 8 czerwca ogłosił nowy, kolejny już przetarg na dokończenie pływalni.Nowy termin składania ofert w sekretariacie burmistrza miasta wyznaczono na dzień 5 lipca.

Jest pewne, że burmistrz będzie musiał wspólnie z radnymi znaleźć dodatkowe duże pieniądze w budżecie naszego miasta na „dokończenie rozpoczętego”. Brakujące już dziś ponad pół miliona złotych może wkrótce okazać się również niewystarczające, bo przecież trzeba wziąć pod uwagę, że od wielu miesięcy wszystko w Polsce drożeje w zastraszającym tempie. Więc im bardziej kolscy urzędnicy będą przeciągać tę inwestycję, tym jej koszty będą wyższe! Budowa krytej pływalni w Kole to skarbonka bez dna, o czym przekonujemy się z czasem coraz dotkliwiej. Wkrótce przekonają się o tym także nasze, mieszkańców Koła, kieszenie, gdy przyjdzie płacić koszty budowy – spłaty ogromnego kredytu zaciągniętego z banku.

Końca prac nie widać, a z burmistrzowych obietnic kąpieli w basenie pozostało już tylko mgliste wspomnienie. Jak na razie z kąpieli w błotnistym bajorze przed surową ścianą frontową pływalni mają uciechę w gorące dni bezpańskie osiedlowe psy i przelatujące ptaki. Ludzie będą musieli jeszcze długo poczekać. Nie wiadomo już jak długo, bo – jak widać – wszystko się tu może zdarzyć!

Tekst i foto: Mariusz Kozajda

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
More Bonuses
11 lat temu

You have brought up a very superb details , regards for the post.

Mocny katalog
11 lat temu

This blog inspired me to write my own blog.

Grisu
Grisu
11 lat temu

Czy ktoś może podać jakie firmy startowały w przetargu? Na nowej stronie miasta nie ma informacji o wynikach przetargu :/

PS Rusza przetarg na budowę przedszkola – ogłoszony 14.06

R.P.
R.P.
11 lat temu

LOL… no to mamy kwiatek… jest jak mówiłem basenu nie będzie, tyle, że tego się zasypać już chyba nie da… brawo dupki, teraz pokażcie resztę, która w niedługim czasie padnie na ryj… kto następny? Komunalka? Ludzie, niech mi ktoś powie skąd nauczyciel wie jak robić biznes? do tego trzeba mieć łeb i spryt, inaczej mega d*pa. który następny z nauczycieli na burmistrza wystartuje?!!

ryciu
ryciu
11 lat temu

to niech dolozy z pieniedzy ktore sobie podniosl za nic Dla mieszkancow kola nic nie jest robione tylko same markety a gdy pojawi sie jakis konkretny pracodawca to oczywiscie nic nie jest robione zeby go zatrzymac

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526