Kolski „Maratończyk” zagra w Pucharze Świata!

Autor: kurier-kolski.pl | 04.04.2012

W dniach 5 – 8 kwietnia br. w miejscowości Leek (Holandia) odbędzie się 19. edycja juniorów starszych w korfballu w walce o Puchar Świata. Ekipę polską reprezentować będą aktualni Mistrzowie Polski, zawodnicy kolskiego „Maratończyka”.

 

W zawodach udział weźmie 14 zespołów podzielonych na dwie grupy. Polacy znaleźli się w bardzo silnej stawce drużyn z: Belgii, Tajwanu, Niemiec, Portugalii , Czech i reprezentacji Północnej Holandii.

– Losowanie było dla nas bardzo niekorzystne, ponieważ znaleźliśmy się w tak zwanej grupie  „śmierci”. Gra w niej 5 zespołów z pierwszej dziesiątki rankingu światowego. Spróbujemy jednak powalczyć z zespołem Czech i Portugalii oraz Północnej Holandii. Pozostałe drużyny naszej grupy są poza naszym zasięgiem. Naszym celem jest znalezienie się w pierwszej ósemce. Wyższa lokata była by miłą niespodzianką – powiedział trener reprezentacji Polski Waldemar Pietrzak.

Skład Reprezentacji Polski: Magdalena Kaczmarek, Dorota Szkalska, Ilona Goryszewska, Klaudia Majchrzak, Adrianna Belka, Paulina Sarniak, Kacper Nowak, Mateusz Pawłowski, Kamil Musialiński, Artur Smolarkiewicz, Konrad Myślewski, Adrian Łukasik, Kamil Przybylski.

Razem z drużyną, której trzon stanowią byli i aktualni uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Kole, w roli opiekunów do Holandii pojedzie też obecny dyrektor Szkoły Lech Brzeziński i jego zastępca Michał Perzyński.

–  Przy okazji tego sportowego święta mamy nadzieję na nawiązanie szerszej współpracy z holenderskim klubem KV. Rodenburg oraz tamtejszą społecznością a naszym klubem i szkołą. Planujemy zaprosić naszych holenderskich przyjaciół już jesienią na imprezy sportowe organizowane przez naszą Szkołę. Liczymy, że będzie to początek szerszej współpracy miedzy miastem Kołem a holenderskim Leek – zaakcentował Michał Perzyński.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526