Złapani na kradzieży torów

Autor: kurier-kolski.pl | 22.03.2012

Minionej nocy policjanci kolskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku złodziei torów kolejki wąskotorowej w Dębach Szlacheckich. Mężczyźni pocięli  i ukradli ponad 100 m torów, czym spowodowali straty rzędu 6.000 zł.

Około godz. 03:00 w nocy dyżurny kolskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży torów kolejki wąskotorowej w Dębach Szlacheckich. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, jednak nie zastali na miejscu żadnych osób. Ujawnili natomiast 10 pociętych kawałków torów kolejowych o długości około 2 metrów każdy.

W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy działań w godzinę później złodzieje zostali zatrzymani.  Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania znajdowali się w domu jednego z podejrzanych.  Gdy policjanci dotarli do złodziei była godzina czwarta nad ranem, w mieszkaniu świeciło się światło, przed domem stał samochód, którego silnik był gorący, a policjantom drzwi otworzył mężczyzna ubrany w rzeczy robocze.  W mieszkaniu znajdował się także drugi złodziej. Obaj podejrzani zostali zatrzymani i podczas dalszych czynności przyznali się do kradzieży.

Kradzieży torów dokonali dwaj mieszkańcy gminy Osiek Mały w wieku 21-25 lat. Obaj nie byli dotąd karani. Wkrótce  mężczyźni staną przed sądem, za kradzież grozi im do pięciu lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

łabałbał ładnie ładnie dobrze ci za to hamie

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526