Złapani na kradzieży torów

Autor: kurier-kolski.pl | 22.03.2012

Minionej nocy policjanci kolskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku złodziei torów kolejki wąskotorowej w Dębach Szlacheckich. Mężczyźni pocięli  i ukradli ponad 100 m torów, czym spowodowali straty rzędu 6.000 zł.

Około godz. 03:00 w nocy dyżurny kolskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży torów kolejki wąskotorowej w Dębach Szlacheckich. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, jednak nie zastali na miejscu żadnych osób. Ujawnili natomiast 10 pociętych kawałków torów kolejowych o długości około 2 metrów każdy.

W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy działań w godzinę później złodzieje zostali zatrzymani.  Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania znajdowali się w domu jednego z podejrzanych.  Gdy policjanci dotarli do złodziei była godzina czwarta nad ranem, w mieszkaniu świeciło się światło, przed domem stał samochód, którego silnik był gorący, a policjantom drzwi otworzył mężczyzna ubrany w rzeczy robocze.  W mieszkaniu znajdował się także drugi złodziej. Obaj podejrzani zostali zatrzymani i podczas dalszych czynności przyznali się do kradzieży.

Kradzieży torów dokonali dwaj mieszkańcy gminy Osiek Mały w wieku 21-25 lat. Obaj nie byli dotąd karani. Wkrótce  mężczyźni staną przed sądem, za kradzież grozi im do pięciu lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

łabałbał ładnie ładnie dobrze ci za to hamie

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526