Pijani wandale zniszczyli 13 aut i 2 witryny sklepowe

Autor: kurier-kolski.pl | 03.03.2012

Urwane lusterka, powybijane szyby, wgnieciona karoseria w 13 samochodach i uszkodzone dwie witryny sklepowe – to wynik „rozrywki”, którą w pewną sobotę zafundowała sobie dwójka mieszkańców Koła w wieku 17 i 20 lat. Policjanci kolskiej komendy zatrzymali wandali pijanych na gorącym uczynku.

W nocy z soboty na niedzielę ok. godz. 02:00 odgłosy tłuczonego szkła zaniepokoiły mieszkańców jednego z kolskich spółdzielczych osiedli mieszkaniowych. Powiadomiony o  zdarzeniu   dyżurny kolskiej Komendy  na miejsce niezwłocznie skierował funkcjonariuszy patrolujących miasto.

W wyniku podjętych działań policjanci szybko zatrzymali grupę młodych ludzi, wśród których znajdowali się sprawcy uszkodzenia kilkunastu samochodów zaparkowanych w centrum miasta.  Policyjne czynności na miejscu zdarzenia trwały kilka godzin. Funkcjonariusze dokonali oględzin uszkodzonych samochodów, zabezpieczali ślady pozostawione przez sprawców oraz  przesłuchiwali pokrzywdzonych. Na podstawie zgromadzonych dowodów, w poniedziałek przedstawiono mężczyznom zarzuty uszkodzenia 13 samochodów i 2 witryn sklepowych.

Zatrzymani to dwójka mieszkańców miasta w wieku 17 i 20 lat, którzy kopiąc i uderzając różnymi przedmiotami powybijali w samochodach szyby i powgniatali karoserię. W części zniszczonych przez wandali aut pourywano także lusterka.  Zatrzymani wybili  również szyby w dwóch witrynach sklepowych. Swoim skandalicznym zachowaniem spowodowali straty  rzędu 15.000 zł.

Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, a ich zachowanie prawdopodobnie wynikało z chęci zaimponowania kolegom i koleżankom, z którymi spędzali sobotni wieczór.
Za uszkodzenie mienia, niekaranemu dotąd  20-latkowi grozi do 5 lat więzienia. Jego o trzy lata młodszy kolega za popełnione czyny będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kacper
kacper
12 lat temu

łapy gnojom poucinac!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526