Władze Koła pożegnały księdza Mendroka

Autor: kurier-kolski.pl | 27.01.2012

Wieczorem 23 stycznia br. w Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Kole na ul. Blizna odbyła się uroczysta Msza Św. „O jedność Chrześcijan”. Była to też okazja do pożegnania w Kole odchodzącego na emeryturę proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej.

Po powitaniu gości przez  ks. prałata Janusza Ogrodowczyka odbyła się uroczysta Msza  św.  „O jedność  Chrześcijan” koncelebrowana przez  Ojca Gwardiana z Klasztoru  OO. Bernardynów w Kole,  księdza biskupa-seniora, księży kolskich dekanatów, ks. Grzegorza Karolaka z Włocławka oraz pastorów kościoła Ewangelicko-Augsburskiego  z Konina.

Słowo boże wygłosił ks. Andrzej Mendrok, wieloletni proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Koninie, pod którą podlega kolski kościół, który – w związku z przejściem na emeryturę – przedstawił swojego następcę ks. Waldemara Wunsza.

Po zakończenia uroczystości Burmistrz  m. Koła Mieczysław Drożdżewski z Przewodniczącą Rady Miejskiej Urszulą Pękacz (oboje na zdjęciu wyżej) podziękowali ks. Andrzejowi Mendrokowi  za wieloletnią współpracę. Także członkowie S.P.M.K.n/ Wartą  serdecznie podziękowali proboszczowi z Konina  za  wiele lat wspólnej działalności, życząc wszystkiego najlepszego na nowy rozdział życia.

Tekst i foto: Michał Krzemiński

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526