HAŃBA! Kolscy Bernardyni znów okradzeni!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 01.01.2012

Dzisiejszej nocy prawdopodobnie ci sami złodzieje, którzy dokonali włamania w Święta, ponownie okradli kolskich zakonników. Korzystając z podobnej drogi włamali się do dolnego kościoła skąd wynieśli 100 kg. blachy miedzianej wartej ponad 2.000 zł., pozostałej po zmianie pokrycia kościoła. Jak widać bezczelność złodziei jest przerażająca!

Obecnie trwają prace Policji na miejscu zdarzenia. Śledczy z Koła czekają na ekipę techników z Konina, która w tym czasie prowadzi prace w Kłodawie. Tam dzisiejszej nocy została też okradziona szkoła. Ta plaga kradzieży, jak widać, rozlewa się coraz bardziej. Niestety, bieda na naszym terenie kosi coraz bardziej obfite żniwo! I choć nie może to być wytłumaczeniem takich postępków, jednak na pewno jest konsekwencją takiego stanu: biedy, bezrobocia i braku perspektyw.

W kościele OO.Bernardynów to już drugie włamanie i kradzież w ostatnim czasie. Zapewne ci sami złodzieje upatrzyli sobie poprzednim razem ciężką blachę miedzianą, ale nie mieli jej jak ze sobą zabrać, więc wrócili ponownie dzisiejszej nocy. Cena takiej blachy w skupach złomu metali kolorowych jest bardzo wysoka i sięga nawet 24 zł. za 1 kg. Jak więc widać 100 kg. blachy miedzianej warte jest ponad 2.000 zł. Podobnie jak poprzednim razem, złodzieje zostawili po sobie pozapalane światła w dolnym kościele.

Tekst i foto: Mariusz Kozajda

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Seo katalogi
10 lat temu

Magnificent! Keep leading this blog.

koluś
koluś
11 lat temu

Wystarczy założyć w piwnicach czujnik ruchu co załączy alarm i skończą sie problemy z kradzieżą.Pan Czarek to zrobi za darmo..

salamon
salamon
11 lat temu

To naprawdę hańba, wściekłość człowieka ogarnia, kiedy czyta takie artykuły. Jestem zaskoczony, że jest monitoring, a tu kradzież za kradzieżą. Może tych kamer jest za mało, takie obiekty, powinny być szczególnie pod dobrą opieką ochrony.W tych obiektach są kosztowności sakralne i to jest pokusa dla złodziei.
Kradzieży dokonali zapewne wytrawni złodzieje, wiedzący jak się poruszać po obiekcie i być nie zauważonym.
Może nasi wspaniałomyślni radni, podjęli by uchwałę i wspomogli finansowo zakonników by zainstalować lepszy monitoring, myślę że także o innych obiektach zabytkowych, powinni pomyśleć – tylko czy jest ktoś z radnych,myślący, o swoim mieście, o zabytkach, o mieszkańcach – może paru by się znalazło – reszta to KASSSSSSA
Takich incydentów z kradzieżami, będzie więcej / odpukać/ ale na zimne trzeba dmuchać. W ostatniej chwili przyszedł mi pomysł – niech radni przekażą miastu, te swoje podwyżki – właśnie na te cele. To by był dobry akcent, z ich strony, na Nowy 2012 Rok.

Stan
Stan
11 lat temu

A mury Klasztoru dookoła oblepione są napisem,że obiekt chroni ,, Agencja AKODO”. Coś mi tu nie pasuje.

SKANDAL !!!
SKANDAL !!!
11 lat temu

Lidiwdacja SOR
TO, CO ROBIĄ NASZE WŁADZE POWIATOWE????????????? W TEJ SPRAWIE???????? POZWALAJĄ ZAMKNĄĆ SOR ?????????? A PANI DYREKTOR DO TEGO DOPUŚCIŁA!!! NIECH PAN WRESZCIE SIE ZAPOWIAD WEZMIE, !!!! A NIE UDAJE ZE NIE WIDZI CO TAM BANDA ROBI.

www
www
11 lat temu

To nasze Kolo to już syf bida i dziadostwo to co sie dziwic ze nawet koscioly okradają.Ludzie bez pracy sa zdesperowani i chwytaja sie czego moga byle wyzywić dzieciaki..

wyspiara
wyspiara
11 lat temu

A ty zaq sie odwal od nas bo my i tak jestesmy 1000razy lepsi od was ćwokow z przedmiescia!!

bajuda
bajuda
11 lat temu

A może „ludzie Szeryfa” zaczną patrolować wyspę w nocy? Może będzie bezpieczniej. A tak między nami, to proboszczowie z kolskich kościołów chyba są już posrani ze strachu, następni mogą być oni a nie te bidoki z klasztoru.

zaq
zaq
11 lat temu

to napewno jakies k…. z wyspy.wyspiorze sa takie zlodzieje i im sie wszystko do lap klei

kolak
kolak
11 lat temu

Jak już policjant od- drogówki- zajmuje się kryminalistyką to napewno ICH złapią.

extreme
extreme
11 lat temu

Mieszkam na starym miescie i wstyd mi za takich ludzi.Rozgladajmy sie wszyscy dookola a moze w uda nam sie znalezc tych zlodzieji.Przeciez gdzies to musza trzymac u siebie a potem gdzies sprzedac.Oni na pewno sa stad a nie przyjezdni.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526