Przedświąteczna aukcja obrazów w Plastyku

Autor: kurier-kolski.pl | 07.12.2011

4 grudnia br. w budynku Zespołu Szkół Plastycznych w Kole odbyła się przedświąteczna aukcja obrazów namalowanych przez uczniów tutejszej szkoły. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc finansową dla najbardziej potrzebujących uczniów.

Aukcja cieszyła się dużym zainteresowaniem osób z Koła jak i okolicznych miejscowości. Eksponaty (170) przeznaczone do sprzedaży obejrzało około 200 osób. Sprzedano ponad 50 obrazów. Była to już kolejna, 20-ta z kolei, aukcja przed Bożym Narodzeniem. Przeważały prace plenerowe powstałe w ciągu roku szkolnego w gościnnych murach Klasztoru Księży Misjonarzy św. Rodziny w Kazimierza Biskupim oraz w Górce Klasztornej koło Złotowa (woj. pilskie). Największym powodzeniem cieszyły się prace przedstawiające motyw plenerowy.

Organizatorem aukcji była Szkoła i Rada Rodziców. Licytację prowadzili sprawnie: profesor Andrzej Kacprzak i  profesor Jacek Wojciechowski.

– Nasza sprzedaż toczy się od wielu lat i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Co roku gościmy stałych przyjaciół szkoły z ościennych miejscowości: z Konina, Włocławka, Turku, Słupcy i innych. Część z osób bardzo chętnie wspiera finansowo naszych uczniów. Ta drogą składam serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom i dobrodziejom naszej Szkoły – powiedział dyrektor Szkoły Krzysztof Pawlak.

Tekst i foto: MICHAŁ CHOJNACKI

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526