Nowa kapliczka na ulicy Południowej w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 10.12.2011

Państwo Ewa i Cezary Tomczykowie, mieszkający w Kole przy ulicy Południowej 28, postanowili na swojej posesji postawić kapliczkę ku czci Matki Bożej. Jak postanowili, tak zrobili. Figurka Matki Boskiej, którą w niej umieszczono, przebyła aż 3.000 km. Z dalekich Włoch przywiózł ją znajomy duszpasterz kolan.

Ponieważ Państwo Tomczykowie mają znajomego księdza Krzysztofa Białowąsa, kapłana pracującego we Włoszech, uzgodnili, że ksiądz przywiezie do Koła figurę Matki Boskiej. Wraz z kapłanem i figurą przybyli po przejechaniu 3.000 kilometrów zabierając ze sobą małżeństwo – Carmela Martinis i Mario Pacetta. Małżeństwo to w każdy wtorek i sobotę jeździ do oddalonego o 50 km. miasta Platanica, aby tam modlić się przy figurze Matki Boskiej, dziękując za doznane łaski, prosząc jednocześnie o dalsze.

Przed umieszczeniem figury w grocie, odbyła się polowa Msza św. którą celebrował. ks. Krzysztof  przy akompaniamencie  dyrektora Szkoły Muzycznej w Kole Marka Kłanieckiego.
Kaznodzieja w kazaniu zaznaczył, że jest to piękny prezent w wigilię Niepokalanego Poczęcia, że możemy tutaj wspólnie się modlić.

Po zakończeniu Mszy św. nastąpiło poświęcenie figury i przeniesienie jej do kapliczki, której dokonał gospodarz uroczystości pan Cezary oraz gość z Włoch –  Mario Pacetta.

– Chciałbym bardzo podziękować ks. Krzysztofowi za okazaną pomoc, małżeństwu Carmela i Mario, że pofatygowali się udać w tak daleką podróż. Również dziękuję tym wszystkim którzy przyczynili się do powstania tej groty. Nie będę wymieniał żadnych nazwisk bo lista byłby dość długa – mówił Czarek Tomczyk – zapraszam wszystkich bez względu czy jest ktoś w domu czy nie do pomodlenia się przy figurze Matki Bożej. Na pewno Matka Nasza będzie się nami opiekowała.

– Bardzo dziękuję ks. proboszczowi Józefowi Wronkiewiczowi za zezwolenie na przeprowadzenie tej uroczystości. Ksiądz proboszcz chciał być tutaj razem z nami, ale obowiązki gospodarza parafii nie pozwoliły mu na to – dodał ks. Krzysztof.

Tekst i foto: MICHAŁ CHOJNACKI

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
prezenty
11 lat temu

I’m impressed, indeed.

mocne katalogi stron
11 lat temu

I hope there will be some more such good blogs.

katalogi sinooke
11 lat temu

I found plenty of useful information on this blog.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526