Szachowe mistrzostwa powiatu w Kościelcu

Autor: kurier-kolski.pl | 26.11.2011

W Gimnazjum w Kościelcu odbyły się indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Powiatu Kolskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Szachach. Po raz kolejny największą klasę i umiejętności pokazali miejscowi szachiści. Zawodnicy gospodarzy byli bezkonkurencyjni !

W kategorii szkół podstawowych dziewcząt zwyciężyła Weronika Gilarek, wyprzedzając Klaudię Krych i Oliwię Łaszkiewicz (wszystkie z Kościelca). Wśród chłopców wygrał Wojciech Ziętek, 2. Bartosz Fret, 3. Jakub Zarywny (wszyscy z Kościelca). Najlepszą gimnazjalistką okazała się Weronika Ostrowska, która wyprzedziła Julię Bagińską (obie z Kościelca). Spośród gimnazjalistów triumfował, wciąż niepokonany, Wiktor Kwiatkowski, 2. Łukasz Olkowski, 3. Łukasz Krych.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zwyciężyła drużyna SP Kościelec I, która wyprzedziła SP Kościelec II. W klasyfikacji gimnazjów wygrała drużyna z Kościelca, a drugie miejsce wywalczyło Gimnazjum w Babiaku. Do Finałów Mistrzostw Wielkopolski awansują: dwóch najlepszych zawodników i dwie najlepsze zawodniczki z każdej grupy oraz  dwie najlepsze drużyny.

– Od wielu lat drużyny z Kościelca należą do najlepszych w Polsce. Aktualnie gimnazjum jest na czwartym miejscu – powiedział sędzia zawodów Dariusz Ostrowski.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526